Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudnám felújítani a...

Attila2013 kérdése:

Hogyan tudnám felújítani a gerendás menyezetett le lehet csiszolni valahogyan a gerendákat hogy lakozni lehessen vagy rakjak fől rá gipszkartont melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés
előre is kösz a válaszokat

2013. jan. 25. 08:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Működhet az is, akkor mondjuk a gipszkartont fehérre festeném, a gerendák meg maradhatnának sötétebb faszínre pácoltak (pl. sötét tölgy), talán úgy jön ki legjobban az összhatás. Mivel, ha jól látom a gerenda nem igazán téglatest, a gipszkarton és a gerenda találkozásánál vigyázni kell, mert könnyen csúnya lehet, talán valamilyen keskeny takaróléccel megoldható lehet az illesztés.
2013. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha már nekiállsz kartonozni akkor telibe,fogod kerülgetni a gerendát ,az úgy nagy munka .És ahogy előttem írják ,ahhoz már nagy gyakorlat kell kartonozás terén.Hogy szép is legyen. Vagy hagyd így csak rakd rendbe,vagy telibe kartonozd.Vagy kartonnal beborítani a gerendát is ,akkor nem kell párna fa.
2013. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó állapotban van . Többek között mi a gondod vele az,hogy rusztikus és nem szereted. Ha gerendáid feded akkor kisebbíted a lm3-rt, ha meghagyod és csak a padlót takarod akkor még rosszabb. Én biztos,hogy így hagynám.
2013. jan. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
valószínű telibe rakom a gipszkartonba meg sülyesztett halogén lámpát rakok
2013. jan. 25. 14:01
 15/22 A kérdező kommentje:
tul sötét a színe az nem tetszik sárga a fal az meg sötét barna
2013. jan. 25. 14:17
 16/22 A kérdező kommentje:
meg nem tudom kicsinálta de nem kelet volna le gyalulni a széleit kerekiteni de még hogy van az is lekerekitve össze vissza
2013. jan. 25. 14:18
 17/22 anonim ***** válasza:

Ezt én nagyon sajnálnám gipszkartonozni :( Egyre ritkább az ilyen mennyezet, ez a rusztikussága miatt érték ma már.


Szerintem jobb ötlet lenne inkább festeni. Például a gerendákat halványsárgára, a deszkákat fehérre. Világosabb lenne tőle a szoba, magasabbnak is éreznéd, a sárga gerendák pedig egyrészt meghökkentőek, másrészt passzolnak a falhoz.

Ja és ehhez nem kell olyan nagyon sokat csiszolni, mintha lakkozni szeretnéd.

2013. jan. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én a legolcsóbb lambériával borítottam telibe gyönyörű, mert az enyém is csúnya volt.
2013. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

hát ezt hogy visszanyerd régi igazi fa formáját: kell kromofág festék marószer enyv . utána sok sok sziszolás. nehéz mello.!!! durva papirok aztán egyre finomabbak.

........................de mondok egy jót visszanyerd gyorsan régi fa formáját....bár utánna falakat ttui kell ujra felujitani, mert azt ugy hivják homokfujás kis apró kődarabok hegyesek pillanatok allat szét viszik a fát és akár 2 orra alat szép fa anyagot kapsz na de ez nem lesz olcsó kell gép venni kell olyan homokot....kőveket..!egyszerű a gyors gipszkarton elöte dobj kis szigetelőt felulre legyen jó meleg.fa és gipszkarton közt.

2013. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Ember észnél vagy! Homok szórtál már egyáltalán vagy csak láttad? Még gyakorlott ember is kimaratja a fát nem egy gyakorlatlan . A homoszórás fémre, kőre való.
2013. jan. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!