Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet laminált padló alá...

Lehet laminált padló alá nikecelt rakni? Egyeltalán van értelme?

Figyelt kérdés
2013. jan. 28. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
lepesallot lehet, de szerintem csak akkor van ertelme ha a szoba alatt pl. egy futetlen garazs van.
2013. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szokratesz ***** válasza:
A nikecell elég tág fogalom. Egyébként ha magasság emelkedés nem lesz útba sehol akkor lehet alárakni, de csak azokat a fajtákat amelyek lépésállóak. Én speciel egy helyen 2 cm-es lábazati hőszigetelőt tettem a parkett alá
2013. jan. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Lehet de nem javasolt!Ugyanis egybefüggő felület kell,hogy legyen alatta még akkor is ha az lépésálló.Hálóba,kötésbe rakod mindegy de statikailag az illesztéseknél nagy lesz az esélye hogy idővel elmozdulhat majd a klikkes illesztés főleg ha nagy igénybe vételnek lesz kitéve.
2013. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne tegyél lépésálló polisztirolt közvetlenül a laminált padló alá, mert nem arra fejlesztették ki!!!

Az előttem szóló lényegében elmondta az okokat.

Ezeket a lépésálló anyagokat kifejezetten betonszerkezetek alá tervezték. Egybefüggő, azonos terhelési szintet jelentő betonszerkezetek alá. Csak így nyújtják a tőlük elvártakat.


A laminált padlók -még a dupla klikkes rendszerűek sem- nem alkalmasak arra, hogy teljes mértékben egyenletesen osszák el a rájuk nehezedő terhelést, az alattuk elhelyezett polisztirol lapokra.

Idővel a terhelések hatására feszültségek lépnének fel az illesztéseknél, ami a padló sérüléséhez vezetne.

Természetesen annál később minél vastagabb a laminált padló anyaga, és minél modernebb, stabilabb a padlóelemek illesztési megoldása.

2013. jún. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Érdekel a megoldás mert én is ki akarom hagyni a betont. Valaki mondta hogy xpst rakjak és azt is diagonálba, hogy tuti ne kerüljön a laminált széle a nikecel szélével egyvonalba. Szóval sikerült?
2014. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!