Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » "Kicsavarhatatlan" különleges...

TappancsMancs kérdése:

"Kicsavarhatatlan" különleges csavarok miért vannak?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek szerintetek? Mert szerintem a "mellette" szóló érvek nem állják meg a helyüket.

#csavar #torx #kicsvarhatatlan csavar #extra csavar
2013. febr. 10. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A torx egy szabványos csavar, azzal nincs gond.

Engem az elosztók alján lévő slicceletlen csavarok jobban zavarnak. Erre a megoldás az szokott lenni, ha kifúrod őket, azaz átfúrod a csavart.


Érvek mellette:

- "bolodbiztos"

- a gyártónak előnyös, mert újat vesznek, ha elromlik


Érvek ellene:

- szerelhetetlen

- nem utánhúzható, ha kilazul

- a hülye fejű csvarokat nemigen lehet újrahasználni

2013. febr. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szokratesz ***** válasza:
77%

Nem tudom de nekem még nem volt kicsavarhatatlan csavarral dolgom. Vettem egy ezekhez való bitkészletet. Nem egy nagy beruházás volt, kb 3000 ft.

Van benne minden fajta, lyukas torx, lyukas egyenes, 3-as csillag, propeller 4es csillag,lyukas inbusz stb.

Ezekkel eddig minden háztartási gépet szét tudtam szedni.

2013. febr. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mindenki ne tudja buverálni.Akinek meg van hozzá szerszáma az érthet is hozzá .
2013. febr. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nah ja..!


Ha minden mobil töltőt sima csavarral szét lehetne szedni,járhatnának a gyártók a bíróságokra ,hisz a 8-10 éves taknyosok maguk szednék szét az AC/ DC (230->>

3.7V)töltőket,sok-sok áramütéssel-sérüléssel vagy akár halállal egybe körítve iszonyatos kártérítéssel egybe.



Ezért van meg-nehezítve a szétszerelhetőség a különleges csavarokkal.

2013. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elég hozzá ha a papírjában benne van, hogy "mindenki saját felelősségére..." "szétszedés előtt áramtalanítsa..." "stb stb. Nem tűnik egy komoly indoknak, azért köszi a választ. Mint ahogy az USAban a batman vagy melyik játékruhának a használatijába beleírták, hogy ... nem alaklmas repülésre. :D Biztos volt aki megpróbálta.. :D Összességében ez túlzásnak tűnik.
2013. febr. 12. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!