Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beton alap és szigetelés...

Kunu lenke kérdése:

Beton alap és szigetelés nélküli kg 70-90 év közötti téglaépület aminek a falai rettenetesen vizesek:Tudtok olyan praktikát ajánlani amivel megszüntethető lenne a vizesedés?

Figyelt kérdés
Halottam olyanról,hogy 200-s szegeket tegyek bele szakaszosan kb 45 fokban és öntsem ki a hézagot cementes lével.Valami hasonló öreg praktikát tudtok-javasolni amihez nem kell drága pénzért szakít hívni?Jó magam csinálok meg majdnem mindent nő létemre de volna még mit tanulnom másoktól is.
2013. febr. 11. 11:19
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
/Te inkább ülj le a kis farkadra mert a szádba világít a negro ./Képzelem milyen ember lehet aki csak ilyen ocsmány alpári módon tud megnyilvánulni. Egyébként nem dőllt rám a ház azért mert 1 métereket szedtem ki.
2013. febr. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

@20: Lehet, csak éppen nem derékszögben kell gondolkozni, mert az nem úgy megy. Az emberfia/lánya kell hogy meglássa azt a szakaszt, amit relatíve biztonsággal kibonthat - ez adja magát, még laikusoknak is. Égetett téglából készült falazatnál bőven meglehet az az egy méter, akár több is, pláne ha nem sárral van falazva, hanem mészhabarccsal, vagy cementhabarccsal. Minálunk felé a métert simán kiszedtem, annak ellenére, hogy a fal vályogtéglából volt falazva, ráadásul sár volt a habarcs, és sz@rrá volt ázva az egész (pedig annakelőtte szagember csinálta a dolgokat)... Bár az is igaz, hogy nézegettem rendesen, hogy nem-e reped, nem-e mozog...


Úgy vélem, hogy nézeteltérés köztünk már csak a biztonsággal kibontható falszakasz hosszában, illetve a habarcs anyagában lehet. De minthogy ezt be is ismerted, ez erősen falfüggő...


UI.: Mit is ismrertem be? :O

2013. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Tudod normális emberek , nem szólnak bele másik beszélgetésébe és rühellem az olyanokat akik nem is értenek hozzá , de okoskodnak .


Ja persze te ki tudsz szedni egy métert egy olyan régi falból , ahol , már a habarcs már csak olyan mint a homok , mert a víz tönkretette , pláne ha a téglák is már szét mállanak a víznek köszönhetően .

Ezt olyannak meséld be , aki nem ért hozzá . Az ilyen falak már képesek 40cm-ren is elkezdeni le süllyedni , de te ki tudsz szedni 1 m is .

Már jócskán több mint 50 olyan házat csináltam , ami 100 év körüli volt . Meg rengeteg fiatalabb házat is ( 20-30 éveseket ) . Azoknál ki lehet szedni gond 1m-t de ilyen régi háznál biztosan nem .

2013. febr. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Amit az előbb írtam , az 21/23 Időpont ma 15:35-nak szól .


szivaros

Igen újabb házaknál meg lehet csinálni , de jelen pillanatban 70-90 éves házról beszélünk . Ami gondolom már nem 10 éve vizesedik , ezért a téglák , már olyan állapotban lehetnek , ami már mállik szét . A habarcs pedig már olyan mint a homok .

Tavaly volt hasonló házzal dolgunk amikor levertük a vakolatot , hogy lássuk , hogy hol kell alá szigetelni , szó szerint folyt ki a víz , és a téglákat úgy fél méter magasságig kanállal lehetett ki szedni , mert olyan állapotba volt . Azt a falat is csak a szentlélek tartotta . Ha jól emlékszem olyan 50-éves ház volt .

Életem során , ilyet még nem is láttam . Szóval nem vagyok biztos benne , hogy a kérdező háza kiváló állapotba lenne .

2013. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%
Szivarosnak teljesen igaza van minden fal más és a helyzet adja mekkora részt lehet kiszedni. Én nem vagyok kőműves de megcsináltam a sajátomat .Persze mindíg akadnak olyanok akik azt hiszik csak az a jó ahogy ők csinálják és ha más ezt másképp teszi az a lehetetlennel egyenlő.
2013. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Pont a szétmálló téglák és egyebek miatt javallottam a szakaszos aláfalazás lehetőségét, mert ha csodavakolatokkal, szárítóizével, injektálással, satöbbivel próbálják meg szárazzá tenni a falat, az lehet hogy szárazabbnak látszik majd utána, de a fal állékonysága nem lesz jobb tőle, s előbb vagy utóbb nagy problémák keletkeznek. Ezt valahogy elfelejtik említeni a vízmentesítő szakemberek...


Amúgy meg ezt látni kellene, aztán lehetne érdemben vitatkozni a téglák és a habarcs állapotával kapcsolatban, illetve a kibontható falszakasz hosszával.

2013. febr. 24. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!