Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Recseg a laminált parkettánk,...

Recseg a laminált parkettánk, hogy lehet ezt megszüntetni? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

A ragasztós változatú laminált parketta van lerakva a házunkba. Ha végig megyünk rajta, recseg, ropog, pattog....

Ha valakinek lenne erre a problémára valami jó ötlete.... nagyon örülnék neki.

Ugyanis a gyerekeim mindig felkelnek rá este...


2009. szept. 6. 21:10
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Ha azt a laminált parkettát szabályosan rakják le, akkor az kicsit sem recseg!...

Gondolom, nem ti raktátok le, ebben az esetben keressétek meg a kivitelezőt és reklamáljatok nála, helyre kell hoznia a hibát. (Ilyenre is van jótállás!!!)


Mi magunk raktuk le, tökéletesen sima, stabil, semmiféle nyikorgás vagy recsegés nem tapasztalható. (A fal mellett kellett hagyni dilatációs rést, a panelek alá vastag alátét-filcet fektettünk, és a paneleket szép sorban ragasztva összeütöttük. Nekünk a találkozási fugákat kellett összeragasztani. Mikor az egész szobát beterítettük, akkor a fal mellől kiszedtük a kis fadarabkákat, amikkel a dilatációs rést biztosítottuk. Ezután 2x lelakkoztuk jó erős kopásálló lakkal.)


Nem lehet, hogy nálatok a fal mellől nem szedték ki ezeket a kis fapöcköket és ezért feszül az egész parkettázás az egész szobában?!... Csak ezt tudom elképzelni... :-[

2009. szept. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Mi raktuk le a laminált parkettát, és úgy ahogy te is írtad, kihézagoltuk, összehúztuk, ragasztottuk, filcet tettünk....sbt.

Mi nem lakkoztuk, mert ez laminált lap és nem fa parketta.

Már lassan 8 éve használjuk és az utóbbi 1,5 évben kezdett nyikorogni, az idő előrehaladtával egyre jobban, és egyre több helyen.

Újra rakni, most anyagilag nem tehetjük meg, ezért szeretnék valami köztes megoldást találni.

2009. szept. 7. 10:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is recseg ropog. Sajnos. Mi 2 éve vettük át a teljesen új társasházi lakásunkat, és pár hónap múlva vettük észre, hogy recseg. Mikor az ablak melletti fal is bepenészedett télen a páralecsapódás miatt, akkor hibabejelentést tettünk mindkettő miatt. Aikor kijöttek, a penészes részt megoldották (remélem-télen látjuk meg igazán) de a parkettára csak annyit mondtak, hogy a laminált padló az recseg. Majd gutaütést kaptam erre a válaszra, mert a szüleimnél is ilyen van lerakva, és ott semmi baja nincs.

Fogalmam nincs, hogy miért lehet, de szerintem ezen nem lehet segíteni. Valószínüleg a hőmérséklet némileg befolyásolhatja, mert mióta nyári meleg van, úgy vesszük észre, mintha nem recsegne annyira.

Szerintem egyébként az alászigetelésen is múlik. Azon, hogy mit teszel alá, milyen vastagságú, milyen anyagú(filc, gumi szerű anyag-ezt nem tudom, hogy hívják, de a szüleimnél amikor le lett téve annó, akkor valami habgumi féle lett alátéve)

2009. szept. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!