Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Penészedik és salétromos a...

Penészedik és salétromos a lakás. Mit csináljak hogyan tudnám megszüntetni őket?

Figyelt kérdés

Féléve költöztünk "új " lakásba. Néhány hete kezdett el elöször a hálószoba fala penészedni. Aztán a konyha fala kezdett le peregni és penészedik. Ajánlottak egy gombaölő folyadékot de az csak néhány napra szüntette meg a penészt aztán újra megjelent. A salétrommal sem tudunk mit kezdeni.


Minden ötletet, megoldást előre is köszönök.


2010. máj. 14. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Keresd fel az építtetőt, garanciálisnak kell lennie a háznak. Új műanyag termó ablakok vannak? Mert az is lehet ám az oka. Ezek az ablakokon vannak szellőző nyílások, amiket az okosok rendszeresen eltömítenek, amikor építik be az ablakokat.
2010. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 omadjoe ***** válasza:

én ugy oldottam meg, h. eladtam a lakást...


u.i.: müanyag nyilászáros volt, akkor jött elő a gomba, penész. elötte a rossz fanyilászároknál nem volt ilyen gondom...

2010. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A lakás nem új építésű. Régi a ház is kb. 50 éve épült.

A nyílászárok fából vannak. Ráadásul földszinti, szerintem az is baj lehet, hogy a falak nagyon vastagak.

2010. máj. 15. 16:33
 4/6 omadjoe ***** válasza:

falvastagság nem gond. az én volt lakásomban is 60cm-s falak voltak. 100 éves épület volt. addig nem volt gond, mig nem lett kicserélve a rossz fa nyilászárok, müanyagra.

ja az enyém is földszinti volt. de eladtam!

2010. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben jól gondolom, a vízszintes szigetelés elöregedett, így a talajból a kapilláris hatás (hajszálcsövesség elve) miatt felszívódó víz okoz gondot. Elsősorban a fal aljánál jelentkezik, innen ismered meg.

Nagyon drága a megoldás. (utólagos vízszigeteléssel foglalkozó cégektől kérj árat) Ideiglenesen segít a gyakori szellőztetés, illetve a légáteresztő vakolat elkészítése. És persze az ilyen vakolatra csak lélegző festéket vagy meszet használhatsz.


Amennyiben tévedek, és a plafon környékén jelentkezik, ennek leggyakoribb oka a hőhíd. Előző lakótól kérdezd meg, nála is volt-e ilyen probléma. A hőhidat a nem megfelelő szigetelés okozza, így elsősorban a beton szerkezeteknél jelentkezik. Megoldása külső hőszigetelő rendszer.


Az is előfordulhat, hogy a feletted lakónál szivárog valahol a víz. (elsősorban a lefolyó szokott ilyet produkálni)

2010. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik jó barátomtól kaptam ezt az e-mail címet, állítólag jó áron és megbízhatóan dolgoznak(nála egy nap alatt készen voltak). waterstop@t-email.hu , idén nekem is meg kell csináltatnom ezt a vízszintes szigeteléses dolgot :(
2011. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!