Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerékpár festés menete?

Virág Jenő kérdése:

Kerékpár festés menete?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok , hogy egy mester, profi környezetben sokkal jobban megtudja csinálni, de én szeretném magamnak megcsinálni, egyedi dizájnal. Arra vagyok kiváncsi, hogy mi a legtöbb amit ki lehet így hozni a bringából?

Amit tudok:

-régi festék leszedése kromofággal,

-lecsiszolni a felmart festéket és megtisztitani a portól/zsírtól (mit ajánlatok EHHEZ????),

-alapozni(profi alapozót akarok használni, amit direkt karosszériákra alkalmaznak),

-miután megszárad visszacsiszolom nagyon kicsit, hogy legyen hova tapadnia a következő réteg alapozónak(HÁNYAS csiszoló papírral?????)

-portalanitom,

-miután megszárad az alapozó, újra visszacsiszolom kicsit, portalanítás,

- 2 ,3 réteg kikevert karosszéria spray festék nem a hagyományos kúp szórófejes, hanem spéci hosszirányú tehnika,

- ezután 2,3 szintelen lakk..

Tudtok e még valamilyen fontos lépést amit kihagynák, amitől jobb eredményt érnék el. Pincében festeném. Nem koszos/poros tulságossan, de tudom hogy 100%-ban nem tudom portalanítani a helyet. 15 celsius a hőmérséklet

Véleményeket is várok, hogy aki így festett már annak milyen tartós lett a munkája. Szóval beszéljük meg közösen ,hogyan tudnánk a lehető legjobban ujrafényezni a bringánk otthon!



2013. febr. 19. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:

lecsiszolni a felmart festéket és megtisztitani a portól/zsírtól:először valamilyen durva csiszolópapiral ess neki aztán nagyon finommal,én nitrohigitóval mostamle.

a további csiszolások is a lehető legfinomabb csiszolópapirral végzendők.

és ne15fokban fess,hanem minimum 20ban.minden festéknek van egy alap folyossági értéke (vagymi) ez 20 fok fölött van ez a alatt nemelég folyékony azaz hajlamos a csomosodásra.

2013. febr. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Csinaltam mar igy, szep lett, de nem tartos. Akarmennyire is jol elökeszited a felületet, nem fog rajta a festek ugy tapadni, ahogy kellene. Nekikoccan valaminek a kesz bringa, es egy ujjnyi területen leesik a festek. Szoval sz@patni sajat magadat jo, csak kerdes, hogy megeri e.
2013. febr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen nyilvánvaló, hogy ha nekiveri a gazdája egy korlátnak sérülni fog. De az én tapasztalatom az , hogy a gyári festések is pattognak mint a kukorica :) ha nekiverődik valaminek. Csináltam egy tesztet, egy gyári festett vázat meg egy home made vázad egymásnak ütöttem és mindkettőröl ugyanúgy jött le a festék. Valamit volt kalapács teszt is, hát.... ugyanugy lepattintotta a festést a gyáriól is.
2013. febr. 19. 12:08
 4/7 A kérdező kommentje:
ha nitrohigitóval zsírtalanítom az nem árt majd az alapozónak? mármint a higitó az oldószer és ha végigkenem vele, megszárad és ráfújom az alapozót nem reakcióba lépni vele?
2013. febr. 19. 12:12
 5/7 A kérdező kommentje:
A festékrétegek között ,kell e alkalmazni finom csiszolást, mint az alapozó rétegek között?
2013. febr. 19. 12:18
 6/7 anonim válasza:

1: sokkal kevésbé tartós megoldás az otthoni fényezés, mint egy szinterezés. de azért a festék minősége se elhanyagolható ebből a szempontból, és a jó előkészületek.


2: a nitrohigító gyorsan elpárolog, főleg ha meg is várod :) de lehet kapni kimondottan zsír és portalanítót (kendőt is, folyadékot is)


3: használj 1000-es vagy 1200-as vizes csiszoló papírt alapozás után. két festékréteg között nincs rá szükség.

2014. febr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 GAB3SZ válasza:
A festékréteget a fedőlakk felvitele előtt meg kell csiszolni?
2015. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!