Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen utólagos hőszigetelési...

Milyen utólagos hőszigetelési lehetőséget javasoltok téglafalra? Milyen "hozzávalók" szükségesek?

Figyelt kérdés

A házunk(vályog kockaház) egy része utólag lett hozzáépítve, ill. vmikor gangos parasztház lehetett, ami be lett falazva téglával.(De a kutya se mondaná meg.) Ezen a részén a háznak nem marad meg a parapet melege. Van egy egyéves kislányunk, nem mondhatom neki a télen, h ne jöjjön ki a szobájából, mert kijjebb hűvös van.:( Nagyon fontos lenne vhogyan hőszigetelni ezt a részt legalább, persze kívülről. Mit ajánlanátok? A kőműves e hó végén jön. Miket kell venni a munkálatokhoz? Nem értek hozzá.:((

Köszi.

Egy aggódó anyuka


2009. szept. 8. 16:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Külső hőszigetelő rendszert nagyon sok helyen árulnak kompletten. Nálunk pl helyi újságokban is sok cég hirdet, vagy Praktiker-szerű boltokban is árulnak komplett rendszert.

5-6cm vastagságú már megfelelő. Ez olyan 1500Ft/nm áron szokott lenni. A felrakás munkadíja az legalább mégegyszer ennyi, vagy inkább több.

Ez úgy néz ki, hogy van egy por alakú ragasztóhabarcs. Ezzel ragasztanak föl a falra polisztirol (hungarocell) táblákat. Ezután dűbelekkel rögzítik kívülről is. Erre jön mér egy üvegszövet háló, hogy a vakolat jól megtapadjon ezen az egészen. Erre jön egy simító vakolat réteg és a végén a nemes vakolat.

Mi is most tervezgetjük a hőszigetelést.

2009. szept. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%

Szia

Ricsi vagyok én ezzel foglalkozom ezt a problémát belsöleg is meg lehet szüntetni gipszkartonnal üveggyapottal olcsobb is és szerintem jobb is rengeteg panellakásnál alkalmaztam eddig bevált mostmár te döntöd el hogy melyik legyen ne hagyd magad becsapni ha nem értesz hozzá ne mutasd mert akkor többet kérnek

2009. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ricsi, ez a belső szigetelés nem problémás? Mindenhol azt olvastam, hogy csak olyan helyen ajánlott belülről szigetelni, ahol kívülről valamilyen elháríthatatlan akadály miatt lehetetlen.

A belső szigetelésnél a páralecsapódás miatt penészesedhet a fal. Legalábbis több helyen hallottam ezt. Neked mi a véleményed erről? Nem találkoztál még ilyennel?

2009. szept. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1.válaszolónak köszönöm a részletes magyarázatot, és hogy nem nézett nagyon butának. :)

2.válaszoló! Én is azt hallottam, h a belső szigetelés nem mindig jó. Nálunk penészes a fal, ahol tégla van. Ráadásul a kőműves(nem a mostani)nem is jól rakta fel vele a falat.(?)

Ja, és örülök, h szakember is válaszolt!

2009. szept. 9. 15:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Hááát, sajnos mi a nemes vakolatig nem jutunk majd. :( De most nem az esztétikumra megyünk(elsősorban). Meg a pénz nagy úr.
2009. szept. 9. 15:39
 6/13 anonim ***** válasza:
10%

ezért irtam a gipszkarton megy az üveggyapotot mert a hungarocel jobban szigetel kivülröl belsöleg nem ajánlom a bisztonság érdekében penészgátlo adalékanyagot használok a festékbe és ami fontos a gipszben is a penészedés akkor lép fel ha csak a hungarocelt ragaszják fel és utána festik le

röviden ennyi


üdv ricsi

2009. szept. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem, nagyon köszönöm! :)

Ja, még egy kérdés, ha még nézel erre-felé. :) Szerinted valóban jobb lesz a hőmérséklet idebenn? Érezhetően jobb lesz leszigetelve?

2009. szept. 10. 21:31
 8/13 anonim ***** válasza:

www.csinaldmagad.com/index.php?muv


Talán ötletnek jó és kivitelezhető is.

2009. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A szigetelés akkor ideális (és nem rontja a fal szerkezetét - így tartósságát), ha a kondenzációs pont a falon kívülre kerül! Ez belső szigeteléssel nem érhető el. Sőt! Ront a helyzeten. Mindenképpen külső szigetelést, minél vastagabbat, annál jobb. A paneloknál ipari alpinisták hiányában természetesen végezhető belső szigetelés is, ez azonban itt esetben fölösleges, egyenesen káros lenne. Ricsi tanácsa nektek nem jó! A többi tanács igen.
2009. szept. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h ismét kaptam választ!

Még mindig eszembe jutott valami. Egyrészt mi az a kondenzációs pont? És mik azok a bizonyos hőhidak?

Egyébként megvettünk a nikecellen kívül mindent hozzá. Vettünk dűbeleket, vagy mit, ragasztót, meg sarokvédőt, vagy élvédőt, nem tudom, ez-e a neve.

Azon tanakodunk, h elég-e 6cm-es nikecell, vagy vegyünk 7cm-est? Egyéb kell még a munkálatokhoz?

Újra köszi. :)

2009. szept. 15. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!