Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen (megkötve is) rugalmas...

EagleHUN kérdése:

Milyen (megkötve is) rugalmas de erős és vízhatlan ragasztókat lehet kapni, bőr és gumi ragasztásához?

Figyelt kérdés

Bőr külsejű túra bakancsomat akarom módosítani, egy-egy (szimmetrikusan) gumilap ráragasztásával. Ez eltüntetne elhasználódást repedést és így újra vízhatlanná válna.

Szóval milyen márkájú ragasztó való erre a célra és hol lehet ilyet kapni?

Cipész mennyiért csinálna ilyen modifikációt?



2013. febr. 20. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:

palmatex, de kalapáccsal üsd össze a felületeket, minél erősebb a nyomás, annál erősebb a ragasztás is.barkács boltok, háztartási boltok, sok helyen van tubusos, vagy nagyobb kiszerelés.

viszont ha pont ott hajlik a bakancs használat közben, akkor ez is le fog válni. én hasonló darabot csináltattam cipésszel, de 2 nap múlva elengedett. ezt gyárilag össze vulkanizálják és varrják.de inkább bőrt próbáljál ráragasztani.

én inkább túra bakancsot néznék-mert ha bőr azt könnyű vízhatlanítani is, illetve sok a gyári TEX membrános is.

2013. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen ez egy Merell túrabakancs, Tex membrános, és ahol meghajlik az orránál ott kezdett el széthasadozni. Csak sajnálnám kidobni 4 hasadás miatt, mert a többi részének meg nincs baja. Bőröm nincs sajnos a művelethez. Akkor lehet elviszem a cipészhez ha az is megcsinálja.
2013. febr. 21. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:

1 vagyok. ha sokat kér a cipész inkább ne, mert szerintem le fog válni.

munkatársam már 3 éve heti szinten túrázik d-catlonos bakancsban, nekem túracipőm van és szte is jó, én is elégedett vagyok vele meglepően jó olcsó árához képest, két év gari minden saját márkára.

2013. febr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!