Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért nem repül egyenesen a...

Miért nem repül egyenesen a nyilam?

Figyelt kérdés
én csináltam fából. Lőni jól tudok de mégsem repül egyenesen. toll nincs a végén és az íj is csak mogyoró fából hajlított íj. Mi lehet a baj? hogy tudnám ezt kiküszöbölni ?
2013. febr. 22. 06:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a "nyílvessző" anyaga lehet a meghatározó ebben .

A súlya nem egy egyforma ,és elviszi valamerre.Ha több

nyílvessző is ugyan abba az irányba tér el,akkor az íjban is lehet hiba.Én nem értek hozzá,csak próbáltam logikusan gondolkodni .

2013. febr. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 titak ***** válasza:
Mert nincs toll a végén.
2013. febr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi anno nádból csináltuk a nyílvesszőt. Nem csak a toll a fontos,hanem az orrsúly is!

Íjat a legjobb régi sílécből csinálni+bicaj bowden.

2013. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogy írták, a toll tartja irányban a végét, az orrsúly az elejét a nyílvesszőnek. Papírból is hajthatsz neki tollat, és 60-as szög az elejébe, a feje meg leköszörülve hegyesre. Keménybe ne lőj vele, mert beszalad a szög és szétforgácsolódik a nyílvessző eleje. Ha masszívabbat akarsz, akkor kupakos megoldású nyílhegyre lesz szükséged.
2013. febr. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!