Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sárgaréz hegeszthető AWI-val,...

Sárgaréz hegeszthető AWI-val, és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen hegeszthető!

Én próbálgattam.

A rozsdamentes és saválló pálcákkal jól tudod hegeszteni.

Kb hasonló hegeszteni mint az alumíniumot,csak ide egyenáram kell eleinte nagyobb erősségű áramra van szükség aztán meg visszaveszed az ampert hogy ha hideg.

Még valami:A rezet hagyd magától kihűlni,mert ha hirtelen hűtöd akkor megpuhul.

Szerintem lehet önmagával is hegeszteni,de az az igazság hogy ezt magadnak kell kipróbálgatnod,Én is brahiból próbáltam ki ezeket,majd egész jól belejöttem.

2013. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam de nem sikerült. Próbáltam sárgaréz pótanyaggal és savállóval is de nem ment csak fröcskölt meg a volfrámot ette meg. Ja és vörösrezet ha hegesztek akkor oda jó a rézdrót is??
2013. febr. 24. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen volframot használtál?Ha jól emlékszem pont a piros jó hozzá,de ebben nem vagyok biztos.

Fröcskölt?

Próbáld kisebb árammal,gondolom argon gázzal hegesztesz,mert ha co van bekötve akkor fröcskölni is fog.

Amit még próbálhatsz az a polaritás váltás,hátha attól jobb.Én is 2 éve csinálgattam,elsőre sokszor nekem se sikerült de egy idő után ment,elöbb próbálkozz egy picit vastagabb anyagon gyakoroloni ha tudsz.

2013. febr. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ui:rézdróttal is lehet,csak ott nem mindegy hogy milyen az anyaga,mármint mint rozsdamnetesnél a pálcáknál hogy a pálca anyaga több nikkelt tartalmaz mint a hegesztett anyagé.
2013. febr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Arany színű volfrámot használok kb 90A-al és egyenes polaritással, de akkor majd kicserélem pirosra és megnézem milyen fordított polaritással. Akkor jó rézdróttal is vagy külön venni kell hozzá pótanyagot, meg itt is a piros volfrámot kell használni??
2013. febr. 24. 21:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam piros volfrámmal is de nem sikerül csak fröcsköl továbbra is meg elég a hegy. Fordított polaritással is próbáltam de nekem rögtön elégett a volfrám bármit is hegesztek így (acél, réz).
2013. febr. 25. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi lehet a probléma.

Bár mondjuk nekem is ette anno a wolframot,a fröcskölés meg nem volt számottevő.Milyen vastag anyaggal próbálkozol?

Nézd meg mit csinál 60ampernál.

Frekvenciát tudsz állítani a gépen?Mert lehet hogy amin én próbálkoztam azt is állítgattam.

A lényeg hogy olyan szépen nem tudod hegeszteni mint a vasat,de lehet hegeszteni.

Wolframot vékonyat használsz?-használ vastagabbat.2,2 körül.

2013. febr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Sárgarézhez lehet venni sárgaréz hegesztőpálcát, pl. bronzkernél. Nekem is kellett már, szokott lenni...

2015. júl. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hargitai János ***** válasza:
Nem azert kerdezo, de ki volt nyitva a palackod egyaltalan?
2018. aug. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!