Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Sárga színű 1 Euro Cent?

Sárga színű 1 Euro Cent?

Figyelt kérdés

A kezembe került pár napja egy 1 centes, ami a többitől eltérően nem vörösréz bevonatú, hanem -akárcsak a 10-20-50 centes- mintha "északi arany", az a fajta egyedi ötvözet lenne amit kizárólag pénzveréshez használnak. Még csak azt sem lehet mondani hogy azért ilyen mert valószínűleg új, hiszen ez semmiképpen sem vörös színű, hanem egyértelműen sárga. Mennyi az esély rá hogy a verés során ilyen hiba csúszhat a rendszerbe, hogy más anyagból készül az érme, mint ami a hivatalosan formátum?

A hátoldalán egyébként a makklevél látható, F 2002 jelzéssel.

Ha bárki tud valamit, hogy ez mennyire egyedi, értékes, különleges vagy épp megszokott az kérem válaszoljon!

Köszi mindenkinek!



2013. jan. 23. 06:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Itt egy link róla, ezek szerint Németországból származik.

[link]

2013. jan. 23. 06:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1-centes nem sárga, vagy hamisitott, vagy valaki vegyi kisérletet végzett vele és attól elszinezödött, igy nem fogadják el sehol.


Értékes nem hiszem, hogy lenne, a pénzverés során nem ilyen nem fordulhat elö, mert a különféle pénzeket más-más soron készitik, a "vörös" sorra nem kerül "sárga" anyag.

2013. jan. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem emlékérme lehet. Ilyen limitált széria.
2013. jan. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 U-ray válasza:
Nekem 2 centesem van, de én sem találok rá hivatkozást.. illetve egy pénztáros bejegyzését olvastam, h a egy rollniban talált egyet. Amúgy az enyém 2014-es osztrák.
2020. szept. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!