Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Panel falba MIVEL kell fúrni?...

Panel falba MIVEL kell fúrni? Milyen néven kell keresni a fúrószárat (vagy hogy hívják)?

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm ha vki tud segíteni.
2013. márc. 10. 16:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%
Ütvefúróval tudsz fúrni. A szár mérete meg attól függ,mekkora lyukat akarsz.
2013. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
aha na azzal nem sikerült (az ütve fúróval) most valahol azt olvastam hogy fúrókalapáccsal kell, dehát most ezért vegyek egyet? Bérelni nem lehet vajon? (nő vagyok és nincs férfi ismerősöm akinek lenne ilyen kalapácsa)
2013. márc. 10. 16:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Barkács áruházakban van kölcsönző részleg,ott tudnak segíteni.(fúrót is adnak hozzá)
2013. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. márc. 10. 16:57
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Tisztelt Hölgyem!

Mesterek kinevettek, mikor szóba került; lehet, hogy Önnél nem lesz alkalmas, de nekem már jó néhány kemény betonba és kemény fémbe, kőkemény fába sikerült úgy lyukat fúrnom (ütvefúróval), hogy először nagyon vékony szárral kezdtem (1,5-, 2 mm-essel; persze - és ezzel nem akarom megbántani - betonhoz vídia fejes kőzetfúró-, fémhez fém-, fához fa fúrószárat használva -, nem nagyon nyomva, a melegedés miatt kis fúrás után kihúzva; majd következett kicsit vastagabb és 4, 5 lépcsőben lett akár 12 mm-es lyuk is.

Különösen a vékony száraknál nem nagyon szabad nyomni, mert görbül, eltörik. (Legalább védőszemüveget használjon!) Megszorulás ellen pedig jó dolog, hogy a fúrógépem irányváltós; de enélkül is kijön, természetesen hajtva.

Meglepően sokat bírtak a vékony szárak is.

2013. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kölcsönzés ára talán megegyezik egy mester kihívásával.Van pl nálunk egy kisbusz, amelyiken az áll---beton falak, panelekbe fúrás vállalás.
2013. márc. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én még nem találkoztam hasonlóval. De megkísérlek akkor mesterembert hívni lehet, majd tájékozódom mennyi az annyi. vidéki kisváros amúgy, nem Budapest.
2013. márc. 10. 17:12
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Némi igaza az 5 válaszadónak is van.De ez csak akkor igaz,ha nem gagyik a a fúrószálak .Az olcsók csak tégla fúrásra alkalmasak .Betonban meg lassú fordulatnál is képesek elégni .A csempét meg képtelen megfúrni,még akkor sem ha kis lyukat készítek neki.Aki jártas az ilyen dolgokban az még eddig megoldotta.Esetleg ha van villanyszerelő ,vízvezeték,fűtés szerelő ismerős,nekik lehet komolyabb fúrógépük ,hozzá fúró is .Nekik ez munka ezköz.
2013. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
Pinkó már leírta a tutit, annyit tennék hozzá, hogy pneumatikus ütvefúrógéppel (Hilti és társai) gyerekjáték kifúrni, még elő sem kell fúrni neki. A sima egyszerű recsegős ütvefúrógépekkel kínszenvedés.
2013. márc. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 szokratesz ***** válasza:
Hát egy jó minőségű betonba sima ütvefúróval reménytelen lyukat fúrni. Kicsi az ütőenergiája. Pneumatikussal lehet csak. Minden más csak szemfényvesztés.
2013. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!