Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vizes, gombásodó házfalaim...

Vizes, gombásodó házfalaim vannak. Hogyan lehet ezt a gondot megoldani?

Figyelt kérdés
A talajból szívja fel a vizet a ház, mert régi (150 éves) és nincs az alapzat szigetelve. Újra alapozásra egyáltalán nincs mód. Párás, dohos a levegő, minden ruha és bútor bebüdösödik. Penészgombák és sárga salétrom jönnek elő a falból. A vizesedés min. 10 m2 falfelületet érint. A segítséget köszönöm. Ha belülről szigetelem, lerohad a fal, ha meg kívülről, szintén nem tud szellőzni.
2013. márc. 13. 17:59
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
[link] Tudom, nyílván nem szeretnétek nagy összegeket költeni a dologra, de ha a károkat összeszámoljuk, az is tetemes lehet, hogy az egészségetekről ne is beszéljek! Én egy viszonylag szokatlan, de éppen az egyszerűségében nagyszerű anyagot ajánlok, amit én már kb 10 évvel ezelőtt használtam és elmondhatom, hogy nincsenek panaszok! A leglényegesebb, hogy nagyon egyszerű szerszámokkal megoldható az alkalmazása, de ez elég részletesen le is van írva és ami még hozzájárúl, hogy minden kérdésre részletes válaszokat adnak a forgalmazók is! Az a lényeg, hogy igyekezzetek maximálisan betartani a leírtakat! Én annyit teszek hozzá, hogy a végső vakoláshoz a baumit légáteresztő rendszert alkalmaztam, de az a lényeg, hogy mindenképp légáteresztő legyen a vakolat, hogy ki tudjon száradni a fal mindig rendesen! Az én általam javított fal kisméretű téglából volt, amit kb 60 cm magasan kívül, belül tégláig lepucoltam és ezután ment rá ez az anyag. Kicsit én is meg voltam döbbenve, mikor kimondták, hogy akkoriban olyan 20ezer kilója, de mikor megtudtam, hogy ez az egész épületre elegendő, így már elfogadhatónak tűnt az ár! Hát én ennyit tudok, remélem segítettem! Egyébként nem vagyok kőműves, mégis végig tudtam csinálni!
2013. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alá kell szigetelni.Régi öreg kömüvesek vágják ezt.Öket kell megkeresni és mondanak árat is.
2013. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A 2. válaszoló adta meg a helyes választ.Az ilyen netes szigetelőkkel nem kell foglalkozni mert drága és nem mind jó.Én magam csináltam.
2013. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nem vitatkozni akarok, nyílván vannak más megoldások is, mint amit én ajánlottam, de azt hiszem kicsit vissza kellene venni abból, hogy a "netes" tanácsok nem érnek semmit!Ha elolvastad ez egy tíz évvel ezelőtt elvégzett munka volt és azóta nincs rá panasz, tehát talán valamit ér! Ezzel nem a kőművesektől akarom elvenni a munkát, csak adtam egy ötletet, hisz ezért vagyunk itt! Őseink nyereg alatt puhították a húst, ma mégis sütve esszük, pedig biztos az is jó volt!
2013. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es .Az elég furcsa lenne,hogy egy 150-éves háznál aminek 50-60cm széles a falazata és a földre van építve,szigetelés nélkül ! A vizet 50-60cm szélességben szívja fel !!!! És ezt a vízfelszívást megakadályozná 2x 2cm légáteresztő vakolat !! :-)) Ha ez így lenne a világ 1-ik legnagyobb csodája volna!! Nagyon nagyon sok ember örömére. A falat teljes szélességében és hosszában alá kell szigetelni. Ha 2013-at írunk akkor is csak szigetelünk,mert ez az új találmány,"mint a sütő" !!!!!!!!!!!!
2013. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Figyeltél arra, hogy a légáteresztő vakolat előtt milyen kezelést kap a fal? A PENETRÁT kezelés szigetel, nyílván nem a vakolat! Csak ez nem a szokásos fúrkálós módszerrel teszi, hanem egyszerűbb módszerrel! Nos részemről eddig tartott a vita, bízzuk a kérdezőre, mit használ!
2013. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha rám halgatsz magad csinálod.Kiszedsz 30-40cm hosszan téglát vagy vályogot ami az építőanyagod majd kátránypapír az alapra és felfalazod téglával.Ha kész haladsz tovább.
2013. márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!