Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ólmot lehet "kovácsolni"?

Ólmot lehet "kovácsolni"?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni két kézi súlyzót ólomból és arra gondoltam, hogy önteni veszélyes, így inkább a vásárolt ólom-rudakból először megfelelő vastagságú lemezt kovácsolok kalapáccsal, aztán két üreges félhengerré hajlítom, végül pedig ráhúzok egy gumi, illetve egy szövetburkot.

2013. márc. 17. 23:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb ha veszel egy pár tárcsás kézi súlyzót. Ha mindenképpen barkácsolni akarsz, inkább csináld vasból.

Bontott teherautó alkatrészek között vannak méretes darabok.

Az ólom mérgező.

2013. márc. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az általam leírt módon szigetelt ólom, bár nem részleteztem hogy gondoltam, kevésbé mérgező mint a műtősök ólomköpenyei. :) A kérdésem a megmunkálásra vonatkozott. Tárcsás súly pedig nem helyettesítheti a (bocsánat, elgépeltem) kézsúlyt/csuklósúlyt.
2013. márc. 18. 06:45
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lenne olcsóbb ha betonból csinálod meg?
2013. márc. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ólmot kovácsolni lehet, de semmi értelme. Attól meghalni nem fogsz, hogy hozzáérsz. Az ôntésben viszont semilyen veszélyt nem látok ôs sokkal egyszerúbb az ezkôz kivitelezése. Célszerúbb viszont a tornaszer a fent leírt javaslatok szerinti elkészítése, megvásárlása.
2013. márc. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A "tiszta" ólom ára az egekben van, 8-9000 Ft/kg. Ha nem "gyűjtötted", akkor sokkal drágább lesz, mint venni egy szettet!
2013. márc. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Haver!!!

Ezt ne akard!

Elsőre azért mert az olómból 1g jut a szervezetedbe akkor már halott vagy.És ha felhevíted az olmot akkor az gőzölög és azt belélegzed.

Ehelyett adok hasznosabb és olcsóbb ötleteket:

Ha van hulladék vasad,akkor kipontozod a közepét hogy körzővel szépen tudd körbejelölni majd kivágni .Szal egy súlyzóhoz kell 2 kört kivágnod majd egy lemezcsikkal lehegeszted a palástját így egy félhengert kapsz amit kiönthetsz betonnal vagy akármi homokos cemennttel vagy csemperagasztóval.

Ha csak rudkat szeretnél akkor csak a csövet kell kiönteni betonnal és tudsz venni a két végére dugót fémkeres boltokban.

2013. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kézsúlyt akar nem súlyzót!

Azért ettől nem fog belehalni. Nem kell lenyelni, nyalogatni. 350 fok környékén nem is párolog annyira ha nem ipari méretekben olvasztod. 330 fok környékén olvad és csak 1700 fokon forr, ha jól rémlik.

2013. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár évtizede még vízcsöveket is csináltak belőle, ólom-tetraetilt raktak a benzinbe, de nem volt jellemző, hogy emiatt tömegesen kihalt volna a lakosság. A halak sem döglenek tömegesen a horgásztavakban. Úgyhogy annyira nem kell félni tőle.
2013. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De a legolcsóbb megoldás ha kimész vastelepre és körbenézel,ott simán lehet találni tömör acélrudakat,tengelyeket és kb 100ft kilóáron megveheted,ha van a végén fogaskerék azt levághatod.

Tudom hogy vízvezetékcsöveket is csináltak ólomból,de ez akkor sem a legegészségesebb foglalkozni vele.

2013. márc. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

[link]

Köszönöm a válaszokat, de úgy látom tényleg nem írtam le elég tisztán: csuklósúlyt szeretnék csinálni.

Fenti link alapján átszámoltam és ez (jelenlegi USD árfolyamot és fémpiaci árat figyelembevéve) 528.619 Ft/tonna, ami azt jelenti, hogy kb 530Ft/Kg... Azt hiszem ez egész jó árfolyam.


Még az egyik fentebbi válaszolónak: az 1g ólmot azt nem úgy kell érteni, hogy lenyelek egy 1g -os golyót és akkor meghaltam, hanem ha a nyálkahártyán keresztül felszívódik 1g ólom a szervezetben akkor meghalok. (Bár úgy gondolom, hogy ez nem halálos mennyiség még.)

2013. márc. 18. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!