Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kültéri bejárati ajtót szeretn...

Kültéri bejárati ajtót szeretnék beépíteni, hogy csináljam, mire vigyázzak?

Figyelt kérdés
A hívj szagembert,ne csináld egyedül,féle válaszokat köszönöm nem kérem.
2013. márc. 20. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát a hogy,csináljad helyett inkább úgy fogalmazd,hogy csináljuk mert nem 1 emberes munka emelgetni :)

pl:

[link]

[link]

stb stb

2013. márc. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linkeket nagyon hasznosak.
2013. márc. 20. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is jók a linkek, amit az előttem szóló javasolt.

Ugyanakkor úgy gondolom, hogy átlagos alkatú férfiember -ha az ajtó már ott van a beépítés helyén, és nem kell szállítgatni, stb- akkor maga is elboldogulhat egyedül egy egyszárnyú ajtóval.

Én eddig egyedül csak fa bejárati ajtókat építettem be, de nem volt velük gondom.

Azonban kétségtelen, hogy sokkal könnyebb és haladósabb, ha van segítség. :)


Dehogy a kérdésre is válaszoljak.

Fontos, hogy korrekt legyen a nyílás, legyenek szerszámaid, szerelőanyagaid. Figyelj beállításnál a függőlegességre, a vízszintességre. Minden oldalról!


Ne legyen túl nagy nyílás a tok körül, használj ékeket a beállításhoz és minőségi szerelőhabot, legyen kéznél a spircni, amivel a hézagkitöltés előtt megnedvesítheted a falat, illetve kitöltés után javíthatod a hab térhálósodását.


Mielőtt elkezded körbe purhabozni a nyílást, rögzítsd a szerelő fülekkel a nyílásba a tokot. Csak azután kezd el a hézagkitöltést miután már véglegesre állítottad, és fixen áll a tok.


Purhabozás után ne az ajtólapot tedd fel egyből, hanem használj előre gyártott/darabolt távtartókat, amivel megakadályozhatod, hogy a purhab térhálósodása/kikeményedése közben deformálódjon a tok.


Figyelni kell majd az ajtólap beállítására, pántok, cilinderbetét, zárszerkezet, kilincsgarnitúra...

Amúgy nem lehetetlen feladat. :)

Jó munkát!

2013. ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek a szakszerű segitséget !
2013. ápr. 11. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!