Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Benzinmotoros láncfűrészemen...

Benzinmotoros láncfűrészemen szétesett a behúzókar, de valaki azt mondta, hogy így is lehet használni, csak direktbe kell indítani. Hogy kell ezt megbuherálni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 26. 15:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ha egyszer beindítod, akkor onnantól fog az menni, tehát kell valami ötlet, hogyan lehet jól megrántani.. de mint láncfűrész, a kezeket felejtsd el..
2013. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na ilyet sem hallottam még,hogy direktbe indítani.

A gépjárműveknél van sebesség fokozat,hogy sebességben a motort is meghajtsa inditás céljából .

2013. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A direkt indítás létező dolog, így indítasz be húzatással egy nem-katalizátoros autót/motort, repülőknél manuálisan is el tudod tekerni a propellert (hand propping), bár qrva veszélyes.
2013. márc. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 es nem vagyok egy műszaki analfabéta,de nem értem az elképzelésedet.Minden láncfürész röpsúlyos tengenkapcsolóval van ellátva .Ha lebontod a beinditó részt,a 2 ujjal forgatod meg a főtengelyt .
2013. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Láncfűrészt direktbe? Ilyen nem létezik csak elvben-mert a direkt indítás csak akkor működne ha megforgatnád a főtengelyt aminek esélye 1 % ha van.

Mellesleg miért pont egy 1-2 ezer forintos alkatrészen akarsz spórolni ráadásul olyan alkatrészen ami létfontosságú?

Tehát semmi buhera meg aggódás veszel egy berántót kicseréled és kész!

2013. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Úgy látom egyik válaszoló sem fűrészelt még életében. Az a rész amit a berántó megforgat indításkor,arra tekerj rá egy darab bálamadzagot, a végére teszel keresztben egy botot vagy valamit és megrántod. Mivel nincs a tengelyre erősítve a madzag, ezért csak egyszer tudod megrántani, utána újra fel kell tekerned. Ha nehezen indul a fűrészed, akkor egy kicsit tökölős lesz, de járható út ez is. Valami ilyesmit jelent én úgy hallottam.
2013. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csaknem szarakodnék,hanem vagy megjavítanám az eredetit,vagy újat tennék.
2013. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

1,leveszed a burkolatot!

2,megnézed, hogy hanyas csavar fogja a lendkereket a Főtengelyhez!

3 választasz egy olyan crovát és befogod egy irányváltós fúrógépbe!

4, elkezded a fúrót működtetni amíg nem veszed észre hogy beindul a fűrészed!

Azért arra ügyelj hogy egy határozott mozdulattal húzd le a csavarról a crovaszemet, mert lehet hogy úgy elhajítja a fűrész, hogy soha nem fogod megtalálni!

Én legalább is így indítottam "direktbe" ha erre gondolsz!


Utóirat nagyon vigyázz vele, mert nem veszélytelen manőver! Nehogy valami bajod legyen!


De viszont ha jobb(sima) menetes a főtengelyvéged elképzelhető hogy nem fog működni ez a megoldás!

2014. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy rakás videó van a neten fúrógépes indításról,13-as krova meg egy erős fúró azt csá. Ha fel is pörög a fűrész viszi magával a fúrót,nem rántja ki a kezedből totál zökkenő mentesen le tudod róla venni.
2020. jan. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!