Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb 1 mm-es acéllemezt milyen...

Kb 1 mm-es acéllemezt milyen szerszámmal tudom átlyukasztani a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés

A lyuk nagysága max 1 mm kell legyen. Nem szeretnék fúrni, inkább valami mechanikus kéziszerszámra gondoltam, lehetőleg minél olcsóbbra.


Konkrét márkákat, típusokat várok, nem csak általános válaszokat. Köszönöm!



2013. márc. 27. 12:18
1 2 3 4
 11/32 TappancsMancs ***** válasza:
Ha szép lyukakat akarsz a kézi furdancs megfelelő. A pontozóhoz meg kell majd egy masszív és sima/egyenes fémtömböcske. Megteszi akár egy kalapács feje is. De ha karcos és azon pontozod akkor beleütheted a karcokat is. Vagy nézz valami olyan fémtömböt hozzá aminek van egy kis tömege és elég sima a felülete.
2013. márc. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 TappancsMancs ***** válasza:
Előzőhöz.. ha puha fán pontozol meggörbülhet a fémlapocskád, fémen meg egyenes marad.
2013. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%

oszlopos fúróval gyerekjáték ez ha van.

ha nincs akkro csak odafogyelés kell és kész.

Elsőre jelöld fel majd fémpontozóval pontozd ki ,ez azért jó mert nem tudsz félrefúrni ha csak nem ferdén tartod a fúrót.Sima fúróval is megcsinálhatod ott csak annyi hogy vagy lassú fordulat vagy mindig piciket nyomsz rá ha állandó fordulatú a gép,és természetesen kobaltos fúrószár.

Mehanikus kéziszerszám létezik erre,csak akkor többe kerül a leves mint a hús.Vannak kimondottan lyukasztó prések vagy szerszámok,de azokhoz nem elég egy kalapács hogy megcsináld jól,hanem egy egy nagy présgép kell hozzá vagy egy nagy erőkar amivel te magad sajtolod.

2013. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
68%
Fogsz egy szemüveget, ráirányítod a napra, és kiégeted vele. Eltart egy kis ideig.
2013. márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 apababa ***** válasza:
53%

veszel egy baumaxos eldobható fúrógépet 2000-ért (kéziszerszámok a jobb minőségüek drágábbak) egy 1mm-es fémfúrót 87-ért . elvégzed a dolgod aztán meghírdeted a fúrót vaterán . keveset használt fúrógép eladó 1500-ért.

ennyi.

2013. márc. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló: Igen, délszerűnek célszerű lenne a fúrás, tudom, csak sajnos nem megoldható.


4-es válaszoló: Ez a fúrószáras ötlet is egész jónak tűnik, csak sajnos a lemez rögzítését nem tudom megoldani, így pontatlan lehet a fúrás. De egy kis gyakorlattal talán így is jó lehet.


7-es válaszoló: A lemez sajnos túl kicsi ahhoz, hogy úgy oldjam meg, hogy egyenletes legyen ez a módszer, és ne deformálódjon semmi. Ötletnek viszont nem rossz, lehet másban hasznát veszem majd.


9-es válaszoló: Ez a módszer is jónak tűnik... Ha meg tudom úgy oldani, hogy viszonylag egyszerű legyen kicserélni az ilyen fogatokban a lemezeket, akkor nagyszerű az ötlet, ezen jól el tudok indulni :)


Amúgy a kérdés kiírásakor valami ehhez hasonlóra gondoltam, csak nem találtam semmilyen képet vagy nevet hozzá.

[link]

2013. márc. 29. 13:33
 17/32 anonim ***** válasza:

# 14/16!

most akkor lyukasztani akarsz vele vagy hegeszteni? :)

2013. márc. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

lehet ilyet kapni,a fémre is de az ritka szerintem,meg amit én láttam az 200-300ezer ft és itthon nem kapható.

Ha tudsz szerezni sablont akkor csinálhatsz neki egy kézihajtókaros prést.Ha van hegesztőd és anyagod akkor simán meg lehet csinálni

[link]

[link]

ez kell neked!:

[link]

2013. márc. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
És ezért a linkekért 1 percet foglalkoztam a google-ban.
2013. márc. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Ha tudod mit keress, akkor jó, hogy megvan 1 perc alatt...

Azért köszönöm, majd böngészek.

2013. márc. 29. 18:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!