Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kb 1 mm-es acéllemezt milyen...

Kb 1 mm-es acéllemezt milyen szerszámmal tudom átlyukasztani a legegyszerűbben?

Figyelt kérdés

A lyuk nagysága max 1 mm kell legyen. Nem szeretnék fúrni, inkább valami mechanikus kéziszerszámra gondoltam, lehetőleg minél olcsóbbra.


Konkrét márkákat, típusokat várok, nem csak általános válaszokat. Köszönöm!



2013. márc. 27. 12:18
1 2 3 4
 21/32 TappancsMancs ***** válasza:
Amit mutattál lyukasztó az bőrhöz van igazából. Egy 1 mm-es fémlemezhez kevés lenne. Kikopna gyorsan a lyukasztó éle.
2013. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 TappancsMancs ***** válasza:
Segítene még ha mondanád hány db lemezkét kéne kilyukassz? Meg mid van ami rendelkezésre áll? Pl műhely asztallal vagy csak szobai asztalon dolgozhatsz, mert arra nem lehet annyira felfogatni erős rögzítéseket mert meglátszana rajta pl. Meg mellyire kell pontosan a helyén a furat vagyis mihez lenne a lemez?
2013. márc. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 TappancsMancs ***** válasza:

Egy nagyon kicsi és pontos helyre kellő lyukhoz hozzá való pontozót vegyél. Ha a pontozó hegye fölött közvetlenül nagyon vastag a pontozó akkor nem látsz kellőképpen jól "alá" hogy jól lásd a jelülést.


[link]


[link]

2013. márc. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 TappancsMancs ***** válasza:

Attól is függ hány darabot akarsz csinálni/ pontosság/ előre polírozott darabokról van e szó? Meg kb mennyit tudsz beruházni rá? Ha pl több száz db akkor én már a furat pontozását is meggondolnám és inkább vennék egy asztali fúrógépet használtan és csinálnék a darabhoz egy szerszámot amibe csak be kell tenni a helyére és pontosan oda fúrja ahova kell. Használtan egy asztali fúrógép kb 20-30e körül már kijön. Akkor megspórolod a pontozást/pontozót csak előre be kell állítani nagyon pontosan, arra meg biztos rámegy pár db a lemezekből.


Más kicsit a dolog ha már polírozott darabokról van szó, mert akkor a jelölést nem tudod karctűvel csinálni a pontozáshoz (ami vékony és pontosan jelöl, pontosabban mint a ceruza pl) mert ugye elrondítaná a polírozást.


Én előre meggondolnám a folyamatot ha a lemezeket is neked kell kivágnod méretre és nem kész lemezdarabokról van szó.

2013. márc. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 TappancsMancs ***** válasza:

Szóval ha nagyon sok darabról van szó akkor lehet csinálni neki befogó szerszámot házilag, viszonylag olcsón mert csak acéllemezek kellenek hozzá. Az pl fel lenne fogva az asztali fúróra és betennéd és egyből fúrás. Nem bántja a polír felületet, nincs pontozás (ami újabb hibalehetőség is) és a furatok pontosan a beállított helyre mennek. Nagy dbszámnál ez a legjobb csak van e 20-30e ed rá?


Ha nincs vagy nincs ekkora db szám akkor ki lehet hagyni az asztali fútór de a jelüléshez lehet csinálni szerszámot pl. Akkor csak a jelülést egyszerűsítenéd le mondjuk 50 db hoz már érdemes. Már ha tényleg tökéletesen pontos helyre kellenek azok a furatok. Szóval van pár lehetőség de hogy mi lenne a legjobb azt ennyiből nem lehet tudni.

2013. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Ha nem egyszeri a munka, akkor vegyél egy kis szorítóval felerősíthető satut, egy fúrógépet, pár 1-es fúrószárat, pontozóval pontozd be a kívánt helyen ahol fűrni szeretnél, a satuba fogd be a munkadarabot, és mehet a sorozat munka. A többi csak ronda gányolás lesz.
2013. ápr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 M Jani válasza:

Üdv!


Csak most csatlakoztam a témához. Ha nagy darabszámról van szó csak a lyukasztás jöhet szóba, egy kis asztali gyorsprésenn. Például ilyenen: [link]


Ehhez szükséges egy lyukasztótüske és egy bélyeg.

Ha érdekel tudok segíteni ezeket olcsón beszerezni és szakmai tanácsot is tudok adni.

2013. ápr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Ha valami ilyesmivel oldanám meg, akkor körülbelül mennyibe kerülne mindennel együtt?
2013. ápr. 27. 22:20
 29/32 M Jani válasza:

Az 1 tonnás prés olyan 20 ezertől kezdődik használtan.

A szerszámot 10 ezerből meg lehet csináltatni. ha csak egyszeri gyártásról van szó akkor lehetséges hogy érdemes lenne ajánlatot kérni egy stancololóstól aki készre legyártja az alkatrészt és az biztosan pontos lesz ráadásul 30000 forintból olyan 1000 darabot legyártanak (kb)

Onnan tudom hogy ilyennel foglalkozok. (Stanzolás, élhajlítás)

2013. ápr. 28. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Az egy kicsit sok lenne nekem... De azért köszönöm a válaszait! Az árán kívül teljesen megfelelő lenne ez a megoldás számomra. :)
2013. ápr. 28. 22:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!