Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Papírbrikett gyártás eladásra?

Papírbrikett gyártás eladásra?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy érdemes-e foglalkozni a papírbrikett gyártásával, ha el szeretném adni. Csak normális válaszokat várok.

2013. ápr. 3. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sem tudom igazán meg térül e befektetett idő ,energia,

költség .Nem nagyon elterjedt fütési eszköz ez.Még a fa

brikett sem annyira befutott,sokan óckodnak tőle .

Ez maga egy piac kutatás.Fel kell mérni lenne e rá igény .

2013. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. ápr. 3. 22:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, össze kell darálni, beáztatni, összepréselni, kiszárítani. Ha ingyen van víz, préserő, papír, akkor csináld. Ezeket a műanyag, éghetetlen reklámújságokat el lehet felejteni, mert még csak nem is áznak el (direkt vizes postaláda tűrők) Ha van sok fűrészpor egy lapszabásznál, azzal viszont érdemes lenne foglalkozni, mert megszabadulnak tőle, és azt csak össze kell préselni, de itt is valami energiaforrás kell, például szélenergia, ami olyankor dolgozik amikor fúj... :)
2013. ápr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Fűrészport kevernék hozzá. A présen kívül pedig minden ingyen meglenne.
2013. ápr. 5. 06:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor törd rajta a fejed, hogyan tudnál préselni olcsón. Szél-vízenergiával áramot termelni mint régen a szél vagy vízimalmokban? Ott se volt ám olyan hajdenagy víznyomásszükséglet, vízből pedig megint túl sok lesz ebben az országban és csak 1 cél van az okosok előtt, minél gyorsabban megszabadulni tőle... széllel ki lehet emeltetni magasra vizet nagyon egyszerű módszerekkel. Meg ott van az esővíz is ugye...


Esetleg... súlyemeléssel összekötve? Felemeled a nagy súlyt, majd az leesik és egyúttal présel. Tudom, hogy így marhaság, de mint kiindulási ötlet? Illetve így vizet is lehet szivattyúztatni egy magas tartályba... csak egy lyuk fölé kell tenni a gépeket, és a fel-le mozgó súlyok alatt legyen a kútfej amiben a pumpát húzgálod.

2013. ápr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a présgépet kéne csak megvenni és olajemelővel ingyen lenne az energia a préseléshez. És ahogy írtad a vizet az esővízből oldanám meg.
2013. ápr. 6. 10:14
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, vannak ezek az energiafűz ültetvények. Azokat nem takarítják be, mert a begyűjtés, darálás, brikettálás több energiába/pénzbe kerül, mint a fűtő anyag értéke.
2013. ápr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!