Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan védjem az erkélyem a...

Hogyan védjem az erkélyem a tolvajoktól?

Figyelt kérdés

Földszinten lakom, rácsozott erélyem van. Kisit idegesít, hogy rendszeresen lelopják a teregetett ruhát! :@

Gondoltam a kamerától kezdve, a sűrűbb rács felszerelésén át mindenre, még a villanypásztorra is! :DDD

A villanypásztort gondolom a törvény se venné jó néven, mert szegén mocskos tolvaj lelkét megsérteném vele...

marad a rács, plusz a kamera esetleg.

Amit kérdezni szeretnék, hogy szerintetek a kamera kihelyezése engedély köteles e, és valami egyéb elrettentő eszközre van e ötletetek? Persze nem feltétlenül villanypásztorra gondolok, de mindenképp valami olyanra, hogy elmenjen a kedve az erkélyemre mászkálástól, a ruha lopástól meg pláne!

A válaszaitokat köszönöm előre is.



2013. ápr. 11. 21:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%
Hogyan tudnak a rácson keresztül bemenni? Nálunk a legtöbb földszinti lakáson egész fölig érő rács van.
2013. ápr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
65%
mi lenne, ha nem teregetnél az erkélyen? :o
2013. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Kamerához engedély nem kell, de ki kell táblázni, és hát az idióta barmot ez nem fogja megakadályozni.

Sűrű rács, vagy tarts egy krokodilt :)

2013. ápr. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Merre vagy helyileg, szoktunk szerelni elektronikus védelmet.


-Vannak nagyon jó mozgásérzékelők erkélyre amik ruhára, macskára stb nem jeleznek be.

-Villanypássztort lehet (elektromos kerítés) feltenni. Figyelmeztető tábla kell hozzá, de nem engedélyköteles.

-Kamera: A törvény úgy rendelkezik, hogy csak a saját területedet nézheted rajta, utcára nem láthat ki.

Ezt nem szokták ellenőrizni és ha nincs egy rossz szomszédod aki esetleg bepanaszol a kamera miatt akkor nincs belőle gond, sőt ha kilát az utcára és történik egy bűncselekmény, a rendőrök hálásak a felvételért.

2013. ápr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Sűrűbb rács,és benyúlni sem tudnak
2013. ápr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tehát rácsod már van, csak nagyon ritkás, ezért be tudnak nyúlni.

Kézenfekvőnek tűnik, hogy sűríteni kellene a rácsozáson, vagy valami plusz védelmet, esetleg mechanikai akadályt kellene még felszerelni.


- Ilyen helyre és céllal már szereltünk acél sávredőnyt is.

Ez létezik apró lyukú perforált lamellákkal is, és nagyobb lyukazással rendelkező ablakos lamellákkal is.

Ezt gyakorlatilag csak akkor kellene leengedned, amikor kiteregetsz és magára hagyod az erkélyt.


- Tehetsz a belső oldalra akár ollós rácsokat is, amiket szintén csak akkor kellene kinyitnod, amikor sanszos, hogy "örömet akarnak majd neked okozni".


- Jó megoldás lehet az elektromos kerítés is, itt csak annyi van, hogy ezt jól láthatóan ki is kell táblázd. S ugyan ha nagyon akarják, akkor el tudják vágni/csípni ezt is, de ez legalább jelzi, ha szabotázs van.


- A kamera -félretéve az esetleges elrettentő hatását- akkor érne valamit, ha valaki állandóan szemmel tartaná a működését, azaz folyamatosan nézné, hogy mit lát a kamera, mert esemény esetén egyből lehetne "meleg szeretettel köszönteni" a benyúlkáló egyént.

Persze rögzítheted is a kamera által látott képeket, de egy lefele néző, kapucnis pulóverben közlekedő embert igen nehéz utólag beazonosítani, pláne ha nem is lakókörnyezetedből való, hanem egy tök idegen ember.


Az is fontos tény, amit már mások is mondtak, hogy kamerával nem figyelhetsz meg közterületet. (Még a rendőrségnek is speciális engedély kell a közterület megfigyeléséhez és kiváltképp a képek/videók rögzítéséhez.)


Bár nincs képünk/rajzunk arról, hogy milyen szerelési helyzet van az erkélyeden, de elképzelhető, hogy a feletted lakó erkélyének külső sarkára alulról rá lehetne úgy szerelni egy kamerát (vagy kettőt), hogy az lefelé és befelé -azaz csakis az erkélyedre- nézzen, kimaszkolva az egyéb külső környezetet...


Azonban szerintem valamilyen plusz fizikai védelem lenne számodra a legideálisabb. Fix vagy mobil/mozgatható kivitelben.

2013. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Hy!

Ha kamerát felszerelsz a saját lakásodba a Te dolgod.Ha az utcán lévő embereket veszed fel vele,na az már jogsértő.

Én a villanypásztort jó megoldásnak tartom,de akkor annyi hogy egy táblát kikéne tenni.Tavaly elött volt egy bácsika aki így ölt meg ci gányokat,ott nem szórakozott ,rákötötte az autóaksit a kerítésre,és kiírta rá hogy áram van benne ,mert a kisöregnek állandóan lelopták a kertjében az a kevés zöldséget is.Nos az illető meghalt és szegény bácsit akarták leültetni,pedig még táblát is kitett...A villanypásztortól az embernek nem lessz baja ha csak nem pészmékeres. :) Rácson belülre ÉN nyugodt szívvel feltenném,ha szívja meg aki ilyet csinál.

A kamerával nem érsz semmit,mármint attól mégy ugyanúgy vinni fogják a ruhádat,max maszkot húznak.Én tapasztalatból mondom,gyárban a rézbőrűek úgy lopták a kamerát hogy az közbe vette őket...Nem is tudom hogy mit gondolhattak... :) Szóval a kamera az drága ahhoz hogy tovább lopkodjanak.Én kilesném hogy ki az aki lopja és ott helyben elkapnám,és egy picit pépesíteném az arcszerkezetét.Vagy elbújnék és sokkolóval adnék neki addig míg össze nem hugyozza magát!

Jótanács:Aki a ruháidat viszi az vagy a környéken lakik,vagy a szomszédba,és valószínű hogy ugyan az az ember követi el szóval érdemes kifigyelni és elkapni!Rendőrséget pedig ne hívj mert úgyse jönnek ki

2013. ápr. 13. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket.

Igyekszem kronológiai sorrendben válaszolni.

Nem jönnek be szerintem, hanem a rácson keresztül le szedik a szárítóról! :S

Sajnos kénytelenek vagyunk az erkélyre teregetni. Nincs szárító gépünk, a centrifugából kivéve, szükséges a szárítás. A fürdőszobában is van teregetve, de sajnos az is kicsi.

A krokodilon még gondolkodom. Nem is rossz ötlet! :) A kameráról meggyőztetek, hogy nem biztos, hogy érdemes több tízezret áldozni rá. Pláne, hogy nem rögzíthetem, illetve ha rögzítem, se biztos hogy sokra megyek vele.

4.-es,és 6.- os hozzászólók. írok nekektek majd privit. Egyébként Debrecenben élünk. Érdekelne a mozgásérzékelő is, és esetleg a villanypásztor is.

Igen, a sűrűbb rácsozaton gondolkodtam én is. Nem tudom, ezek a savredőnyök mekkora költséggel járnak, de az a szimpatikus benne, hogy nem állandóan van, hanem csak ha akarom, illetve szükséges. :)

Hallottam a bácsiról, akinek lopták a termését. Azt hiszem, pont tőle jött a villanypásztor ötlete. Gondoltam én is ara, hogy kifigyeljem, és átalakítsam a fogsorát a faxinak. de nem sikerült elkapni. Egyébként ha megtenném, tuti ő jelentene fel, és engem szívatnának. Tapasztaltam már sajnos, hogy egy pszihopata szó szerint értendően a torkomnak ugrott, és fojtogatott. Mikor nem hagytam magam, ő vetetett látleletet, és jelentet fel a rendőrségen. Az csak egy dolog, hogy engem rabosítottak, (új lenyomat vétel, kihallgatás kihallgatás után,) de még utána két évig jártam tanácsadóhoz, ahol azt magyarázták, hogy éljek preventíven, hogy elkerülhessem az ilyet. Nem baj, hogy rendszerint pofátlanul rongálta az a tetű a magántulajdonom, fenyegette meg a feleségem, fizikailag próbálkozott bántalmazni, ááá.... az nem baj. Én éljek preventíven! pfff..., na mindegy. ez csak egy kis kitérő volt.

Köszönöm a tippeket, és az építő hozzászólásaitokat. :)

2013. ápr. 13. 20:53
 9/16 A kérdező kommentje:
jah, és tegnap este látta az egyik szomszéd, a harmadikról hogy egy fiatal nő, és egy fiatal férfi lopkodja a ruhát. Látta a férfit felmászni az erkélyemen a fölöttem lakó erkélyére, és ép onnan vitt el két garnitúra ágyneműt. Szóval lesz még folytatás ... :S
2013. ápr. 13. 20:58
 10/16 Ágh Ferenc ***** válasza:
Most az utolsónál beugrott, hogy este történt a dolog! ha egy mozgásérzékelős lámpát felszerelnél, ami olyan 150W-os halogénnel van felszerelve és ez úgy jól pofánvilágítaná, akkor már csak elgondolkozna! Még érdemes lenne egy jó hangú csengőt is az izzóval együtt kapcsolni, akkor azért így együtt a kettő szerintem leugrasztaná a rácsodról! [link]
2013. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!