Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beton (panellakás) felületre,...

Beton (panellakás) felületre, falra 150cm magasan milyen ragasztóval rögzítsek 6mm-es OSB lapokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Laminált padlóból szeretnék panellakásban 1500mm magasan falra lambériát! Mivel előzőleg csempézve volt, a lecsupaszított felületre először 6mm OSB lapot szeretnék felragasztani, majd az OSB lapra ráragasztani a laminált padlólapokat! Szerintetek mivel ragasszam fel a betonra az OSB lapokat, illetve milyen felületkezelést igényel, valamint mivel ragasszam fel az OSB lapra a laminált padlót, hogy tartós legyen? A fúrást próbálom elkerülni, eszköz és szakértelem hiányában...Előre is köszi a válaszokat!

2013. ápr. 22. 17:50
 1/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Szerintem, ha egyéb okod nincs, felejtsd el az osb lapot! Szerintem ez egy felesleges lépés! A használható ragasztók ugyanis eleve legtöbb esetben azt kívánják, hogy legalább az egyik felület nedvszívó legyen! Ennél már csak az a jobb, ha mindkét felületre igaz. Az OSB lapok egyik nagy előnye éppen az, hogy nem igazán ugranak a nedvességre, magyarúl nem igazán nedvszívók. Aztán a beton porózusságát kivéve szintén nem igazán viselkedik tul jól. A laminált parketta hordozó felület viszont kiváló nedvszívó!(Ezért nem szabad tocsogó ronggyal felmosni!) Nos ezek után logikus, hogy simán a falra kellene ragasztani a parkettát. Az ne zavarjon, hogy esetleg érdes a felület, mert ettől nem lesz sokkal instabilabb a burkolatod! A ragasztót egyébként "építési szerkezet-ragasztó" néven kellene keresni, általában barkácsboltokban, áruházakban lehet kapni! Márkát nem írok, mert tapasztalataim szerint ez nem jelent számottevő különbséget. Mindenesetre javaslom, hogy a ragasztó vásárlásakor kérdezz rá az eladókra az ötleteddel kapcsolatban, hátha tudnak jobbat!
2013. ápr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg megpróbálhatod a Pattex Powerfix-et de ez is mint minden ragasztó nagyon gondos előkészítést igényel úgymint tükörsima pormentes falfelület.Ezért nemhiszem hogy megérni hiszen több idő és pénz szépen előglettelni a bontott falfelületet mint kifúrni néhány lyukat-a súlyról nem is beszélve.

Tehát az OSB alapot szerintem mindenféleképpen tiplivel+csavarral rögzítsd! Így a fel előkészítését megspórolod+rengeteg időt. annyi szakértelem kell hozzá hogy milyen tiplit és csavart használj de ezt elárulom neked hogy ne kelljen találgatni: 6-os műanyag tipli 4-es pozdorja csavarral három sorba 60 cm-ként elég.

Beton fúrásához kölcsön kérsz vagy egy hétvégére kölcsönzöl egy rendes pneumatikus ütvefúrót ami 6-os SDS es fúrószárat max egy ezresért tudsz venni akár a Tesco-ba is.Esetleg a csavarokhoz szerzel egy akkus behajtót de ha nem lesz nem katasztrófa csak kicsit kézimunkázni kell a csavarhúzóval.

Ha ez kész a lambéria már mehet az előbb említett Pattex ragasztóval.

2013. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szívből köszönöm a gyors válaszokat!

Mivel relatív kis felületről van szó, (7m2) -amennyiben szükséges- a fal alaposabb előkészítése nem jelent gondot. Mit ajánlotok, hogy készítsem elő a felületet a ragasztáshoz, miután lekapartam, lecsiszoltam, és letisztítottam, tehát viszonylag sima, pormentes felületem van. Szükség van bármilyen alapozóra, vagy mehet a ragasztás közvetlenül?

2013. ápr. 22. 19:35
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha már felmerült, szeretném megkérdezni, hogy milyen pneumatikus fúrót érdemes venni, gondolok itt első sorban az árkategóriára? Jelenleg egy bosch ütvefúróm van, de körtárcsás, gondolom azért horror vele betonba fúrni, így lecserélném egy levegősre...
2013. ápr. 22. 19:41
 5/7 anonim ***** válasza:
A laminált padlót a falon a flexibilis csemperagasztó is jól megfogja, és az aránylag olcsó is, valamint nagyobb egyenetlenségeket is ki lehet tölteni vele.
2013. ápr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Az ütvefúróval kapcsolatban, szerintem a használat mennyiségére gondolva,(nem profi célokra, csak lakásban tervezett munkákra)elegendő lenne egy ilyen: [link] Ezt vésésre, és normál fúráshoz is használhatod! Nagyon valószínű, hogy kínai gép, de én eddig mindent megcsináltam vele, ami egy lakáson belül szükséges! Persze az egyszerű fúráshoz kicsit sok a négy kiló feletti súly, de egy lakásfelújítást simán kibírt!(csempe levésés, furatok, sőt még beton feltöréshez is használtam a spiccvésőjével)
2013. ápr. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a fenti ajánlat nem rossz beton véséshez és fúráshoz de nagyon drabális szerkezet otthoni barkács munkákhoz úgyhogy nem igazán járnál vele jó.Ez már fúró-kalapács kategória!

Sokkal inkább ajánlott a normál egykezes pneumatikus fúró ami ugyanolyan hatékonyan fúrja a betont mint a fenti és még véshetsz is vele/ az ütőmű kikapcsolásával pedig sima fúrónak használhatod így 3in1.

A legolcsóbb még minőségi szerkezet ez lenne:

[link]

2013. ápr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!