Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell régi ablaknál a...

Hogyan kell régi ablaknál a gittelést felújítani?

Figyelt kérdés
Az ablak faanyaga teljesen jó állapotban van, minden OK vele, csak a gitt teljesen kiszáradt és széjjelrepedezett. Egy két darabka már ki is hullott. Gondoltam, felújítom. Mi ennek a menete? Próbáltam a régi gittet kiszedni, de akármilyen rosszul néz is ki, nem adja magát. Az ablaküveget nem szeretném elrepeszteni.
2013. ápr. 28. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Felhívod az üvegest és kicserélteted vele, mármint a gittet, nem nagy összeg.

Merre laksz?

2013. ápr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Ha mindenképpen ki akarod szedni a régi gittet. Fém fűrész lappal vakargasd ki és vagy régi késsel ,spaklival szed ki.

Miután ki szedted,len olajjal kend be (festék boltban kapható és gitteld vissza az ablakot új gittel. Várd meg mig meg szárad (kb egy hét,10 nap és fesd le az egész ablakot. Szerintem. De a festék boltban,nem tesko, is adnak neked szakszerű tanácsot,ingyen.

2013. ápr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Az elözzö vagyok , len olajjal kend be a régi gittelés helyét,vékonyan és várd meg mig be szívja a fa és utánna gitteld újra.
2013. ápr. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha csak imitt-amott esett ki, és nincs különösebb oka a szétverésnek, egyszerűen nyomj új gittet a hiányzók helyére, és húzd át a régit is egy kis anyaggal. Bár tényleg az a kulturált megoldás, ha elviszed üvegeshez.
2013. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy üveges szépen és jól megtudja csinálni, jobban mintha otthon barkácsolnád, ilyen hülyeségekkel, mint olajozás, meg fűrészlappal kiszedés, vicc és nonszensz!
2013. ápr. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Az üveges is ugyanígy tököl vele.
2013. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a másodikat.


Egyrészt azért nem tudom elvinni az üvegeshez, mert a négy ablakból kettő olyan, hogy fixen be van építve, nem nyitható, és fallal együtt lehetne elvinni. Másrészt a benzin többe kerülne. Nekem meg van időm ilyen "hülyeségekre", a kencésgitt nem túl drága, pár száz Ft egy kiló, az olaj sem nagy tétel, és még érdekel is a dolog.


Törött ablaküveget már cseréltünk ki apámmal, semmi meló az egész, de ezt nem akarom összetörni.

2013. ápr. 29. 22:08
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor miért nem hívod ki az üvegest?
2013. máj. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!