Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért melegedett fel a szivatt...

Miért melegedett fel a szivattyú a szilárd tüzelésű kazánon, amikor nem fűtök? A búgásra lettem figyelmes, a lakásban is lehetett hallani. Lementem a pincébe és forró volt, miért?

Figyelt kérdés
Sajnos direktre kötötték, nem tudom áramtalanítani. Már hónapok óta nem is használtam, cirkóval / gáz/ fűtöttem. Akkor, amikor anno kikapcsoltam a hagyományos kazánt, hideg volt és nem zúgott.
2013. ápr. 30. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:

1. fölöslegesen ment, és valószínűleg halódik;

2. lekapcsolod a villanyórán a kismegszakítót, fogsz egy elemlámpát és egy csavarhúzót, és kikötöd a vezetéket a szívattyúból, és a végét betekered szigetelőszalaggal.

2013. máj. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 pinkpancser ***** válasza:
35%
Az alapötlet ne rossz, de nem kikötni kell, hanem egy kapcsolót elékötni. Esetleg túlterhelésvédelmet is és akkor nem fog leégni ha a zárt körön próbálna vizet keringetni...
2013. máj. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

nem a szivattyúból kötjük ki és szigeteljük, hanem a másik(megtáplálás) végét kötjük ki.végén megbabrálja valaki a fesz alatti végeket.

valóban egy kapcsoló lenne az igazi megoldás és egy motorvédő.

2013. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
51%
megoldás: csőthermosztát
2013. máj. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" nem a szivattyúból kötjük ki és szigeteljük, hanem a másik(megtáplálás) végét kötjük ki.végén megbabrálja valaki a fesz alatti végeket. "


Szerinted egy laikus megtalálja a másik végét?! Esetleg van egy dobozban több kötés -láttam már néhány furcsaságot- és kapásból nem tudja követni a vezetéket.

2013. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 pinkpancser ***** válasza:

Ha úgy csinálták meg, hogy nem lehet megtalálni a másik végét, akkor le kell vágni a kezeit annak aki kötötte!

De ha nagyon nem megy, akkor el kell hívni azt az embert akinek megvan a tudása, tapasztalata és az eszközei a javításhoz.

2013. máj. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha úgy csinálták meg, hogy nem lehet megtalálni a másik végét, akkor le kell vágni a kezeit annak aki kötötte! "


Attól nem oldódik meg a gondja, nem véletlenül írtam a legegyszerűbb megoldást, utána hívhat ampervadászt.

2013. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már bocs a hülye kérdésért, de nem lett véletlenül kizárva az a szerencsétlen szivattyú?
2013. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!