Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Inka 24k kondenzációs kazánnal...

Péterfi sándor kérdése:

Inka 24k kondenzációs kazánnal, radiátorokkal fűtöm a lakást, de a rendszert állandóan után kell tölteni, mert hetente leesik a nyomás 1,4-ről 0,5 barra. Hol folyhat el a víz?

Figyelt kérdés
A rendszert most gömbcsapokkal leválasztottam a kazánról és rendszerben nincs nyomásesés, csak a kazánban. Éjszakára a hőcserélő kondenz- és a biztonsági szelep tömlőjét két külön edénybe vezettem, de egyetlen csepp sem folyt ki, a nyomás mégis csökkent. A kazán kiegyenlítő tartályát megszüntettem és beszereltem egy külső hengeres 12 literes tartályt, melyet 1 barra fújtam föl. Hol tünhet el a kazánból a víz?
2013. máj. 6. 09:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ez így van, akkor én már csak a kazántestre tudok gondolni. Talán meg van repedve és a megnövő nyomástól könnyezik, de a láng miatt rögtön elpárolog. Szedd ki és nyomáspróbázd le. Bár az egész kazánt megnyomathatod.
2013. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha álló kazán mellett, a kondenz elvezetésből nem folyik, csöpög a víz, akkor nagy valószínűséggel a kazán nem lyukas. Én a tágulási tartálynál kezdenék el először szimatolni. Ha kizárod a rendszert és marad csak a kazán, akkor kb. 20-30 liter vized marad. A legkisebb hőmérséklet változás (pár fok) is vezethet több tized bar nyomásváltozáshoz. A külön beszerelt tartályt mikor fújtad fel? Szárazon mielőtt rákötötted volna a kazánra, vagy miután már rákötötted és nyomás alá helyezted? Nagyon nem mindegy. A rosszul előfeszített tartály (túl sok, vagy túl kevés levegőnyomás) is tud nyomásingadozáshoz, nyomásvesztéshez (víz oldal) vezetni.
2013. máj. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!