Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol tudom beszerezni viszonyla...

CptJackHarkness kérdése:

Hol tudom beszerezni viszonylag olcsón az alábbiakat? -vezető ragasztó -10cm*25cm nagyságú vashenger -aktatáska -akkumulátor -kondenzátor

Figyelt kérdés

2013. máj. 8. 08:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

-vezető ragasztó


Ez miez?


-10cm*25cm nagyságú vashenger


Melyik a hossz és melyik az átmérő? Bár gondolom vastelepen, vagy valami lakatos üzemben hozzá juthatsz.


-aktatáska


Írószerbolt, TESCO, táskabolt


-akkumulátor


Milyen és mekkora? Zselés? Hány Voltos, mekkora teljkesítményű?


Zselést pl. vagyonvédelmi üzletben, folyadékost motorboltban.


-kondenzátor


Feszültség? Típus? Kapacitás?

Elektronikai boltban a kisebbeket, a nagyokat (pl. motorindító) villanyszerelési boltban.

2013. máj. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a 10 cm az átmérője a hengernek, akkumulátorból egy 15-20V-osra gondoltam, és ehhez a feszültséghez kéne kondenzátor is. A vezető ragasztó egy olyan ragasztó, mely vezeti az áramot, hegesztés helyett alkalmazható /kevesebb helyet igényel és nem igényel előzetes felkészülést a használat. Ja és az akkumulátor mérete nem haladja meg a vashengerét.
2013. máj. 8. 19:45
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi lesz ebből?
2013. máj. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"a 10 cm az átmérője a hengernek"


Biztos, hogy nem cső az a henger?


"akkumulátorból egy 15-20V-osra gondoltam"


Leginkább 6 és 12V-osakat gyártanak, vagy készíttethetsz akkupack-ot, de az kissé drágább.


"és ehhez a feszültséghez kéne kondenzátor is."


Oké, de mekkora kapacitásra van szükséged?


"A vezető ragasztó egy olyan ragasztó, mely vezeti az áramot, hegesztés helyett alkalmazható /kevesebb helyet igényel és nem igényel előzetes felkészülést a használat."


Ezt szabadalmaztasd, mert most találtál fel valami új dolgot! Bár létezik alu szalag, de azt a szellőzőcsövek rögzítéséhez használják! Az elektronika világában ritkán hegesztenek, leginkább lágyforrasztást használnak.


Ja és az akkumulátor mérete nem haladja meg a vashengerét.


Ezzel nem lesz gond.

2013. máj. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Bár gőzöm sincs mit akarsz építeni minimális elektronikai ismeretek nélkül (bár sejtem), de annyit megjegyeznék, hogy az álmos könyvek szerint a TEK-kel szórakozni nem jelent jót!

Még akkor sem, ha a büntethetőséget kizáró korban vagy még kapitány!

2013. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
www.alkida.com
2013. máj. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja és jó áron tudok szállítani dúsított plutóniumot is. 10kg felett kedvezmény! Vagy ajándék fél liter szarin gáz.
2013. máj. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Majdnem egy hét kellett, de leesett. Csőbombát akarsz csinálni? És egy nyilvános fórumon érdeklődsz a részletek felől? Te kis f@sz. :) Úgyse fog sikerülni, látszik a kérdéseden, hogy lúzer vagy, de azért nem másokat kéne bántani, mert nyomi vagy, hánynak tőled a csajok, és rajtad nevet az osztályod.
2013. máj. 13. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Dehogy csőbombát... Amit ebből összerakok, nem fog robbanni... Ja, és nem vagyok terrorista. Én a Földi Birodalom elkötelezett híve vagyok, és célom az Univerzum emberiség kezébe való juttatása. Ezek a holmik egy tér-kapuhoz szükségesek... Pontosabban egy elektromágneses impulzus létrehozásához... De ez most nem számít...
2013. máj. 13. 21:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Basszus! Nagy kő esett le most a szívemről! Már kezdtem megijedni!
2013. máj. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!