Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályogházunk két szobáját...

Vályogházunk két szobáját szeretnénk járólappal burkolni, egy 20 és egy 13 nm-es helyiséget (konyha-ebédlő). Tudnátok segíteni hogy mire lesz hozzá szükség? Info lent

Figyelt kérdés
A konyha (20nm) talapzata beton, az ebédlő (13nm) viszont homok, most hajópadló van rajta, a konyha és az ebédlő között kb. 0,5cm van, a homokra kellene a fél centi talapzat. Mikre lenne szükségünk, és mennyi kellene belőle? Fuga, beton vagy aljzatkiegyenlitő, ilyesmire gondolok, minden ami kell a talapzathoz és a járólap lerakásához. Ha esetleg tudtok tippet adni ahhoz hogy házilag hogyan csináljuk, megköszönném!

2013. máj. 12. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Talapzata a szobroknak van, ezt aljzatnak szokták nevezni!

A homokos szobában fel kell szedni a padlót, és annyi homokot, hogy legalább 6 cm betont le lehessen teríteni, aztán majd arra lehet a járólapot ragasztani. A konyhában ha sík az aljzat, akkor arra simán rá lehet tenni a járólapot.

2013. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocs nem szoba, ebédlő!
2013. máj. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első körben megnézném, hogy a konyha betonja nem vizesedik-e.

- Ha igen, akkor beton feltör, alóla a föld/homok kihord, törmelékkel feltölt, szerelő beton (hálóval) leönt, hő szigetelés (,ha akartok), felső réteg beton, alapozó és szükség esetén aljzatkiegyenlítő, aztán járólap lerakás.

- Ha nem, akkor meg kell nézni, hogy mennyire vízszintes és mennyire sima.

- Ha vízszintes és sima (, vagy max. 2-3mm-es hupák vannak benne) jöhet az alapozó és a járólap lerakás.

- Ha nem vízszintes és/vagy nem sima, akkor kell rá alapozó és aljzatkiegyenlítő és ez után jön az alapozó és a járólap lerakás.


A másik helyiségben, ha lehet én meghagynám a hajópadlót (, ha nagyon viseltes felcsiszolnám) és lekenném valamivel, hogy ellenálló legyen. Sokkal melegebb, mint bármelyik hideg burkolat, kevésbé fáztok fel rajta, ha kisgyerek van/lesz nem kell felkapkodni, szép, lenthagyni olcsóbb, mintha kicseréled bármire, kevésbé törnek/csorbulnak ki rajta a dolgok és sokkal otthonosabb egy fa padlójú ház, mint egy járólapos.


Ha mégis fel akarjátok szedni, akkor tényleg szedjetek fel rendesen a homokból és a betont hálóval tegyétek le!

Utána már az az eljárás, ahogy az előzőekben leírtam.


Pontos összegeket ne várj senkitől, mert ez nagyon sok összetevős.

Vastagság, kiadósság, stb.

Pl. + 1-2mm aljzatkiegyenlítő 20m2-re az pont 1-2zsák többletet ad ki.

2013. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
csak egy ötlet! olvass rá a netten! mügyanta padló. símán felkenhető bármely felületre, még homokra is! a hézagokat ki lehet önteni, kenni, pl. nikecell ragasztóval. a practikerben a legolcsóbb a Weeber ragasztó 1700ft körül 25kg os. azután mehet a műgyanta. persze nem olcsó, de szerintem ebben az esetben ez volna a legolcsóbb. nem kell rombolni, bontani, egy nap alatt meg lehet csinálni, és a legtartósabb bevonat. az akciós járólapokat felejtsd el. 4x4 es konyám magam raktam le 900ft os járólappal, mindenhol bekentem ragasztóval, mégis kettőnek már el van törve a sarka. ugy hogy ha lessz pénzem én is műgyantázok
2013. jún. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!