Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hol kezdjem el burkolni a...

Hol kezdjem el burkolni a teraszom padlóját?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Főleg burkolók, tapasztalt emberek segítségét kérném.

Szeretném a félig zárt teraszomat leburkolni járólappal. Kb 17 m2 lenne. Hol kezdjem el? Beton alapja van, elég egyenesen lett betonozva. Kellene alapozni, vagy csak egyből rakhatom? Netán kell tapadó híd alá? Úgy tudom, ott kell kezdeni a lapok lerakását, ahol elsőre látszik. Az a gond, hogy nem 90 fokos a külső sarka, így nem biztos, hogy eltalálom a lap méretet, párhuzamát a többivel/többihez. Ha a faltól kezdem, az jobb lenne? Mivel szeretnénk korlátot cserélni, meg lehet azt tenni, hogy kihagyom a szélső sort, majd a másodikkal kezdem? Úgy emlékszem, azt mondták, érdemes él védőt tenni a szélére, nehogy letörjön. A fém él védő megfelelő, ugye?

Amikor lerakom a lapokat, de nem szeretném összejárkálni, hogy ne csússzanak el/széjjel, mit lehet rátenni, amin közlekedhetek? Valahogy be kell mennem a házba, mivel ott alszom majd ez idő alatt.



2013. máj. 13. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha még ilyet nem csináltál,akkor ne ezen tanuld ki a szakmát .Csak azért mondom ,mert az olcsó lesz a drága .

Én már pár nm kicsempéztem,de járólap lerakásának nem mertem neki állni .Lehet hogy bátortalan vagyok ,de előre látó.Mivel ott alszol,ezért kell szakember.De végül is te tudod .

2013. máj. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Zsinórozással jelöld ki a középpontot és az irányt, s a kereszt függőleges zsinórjánál a szélén tedd le az elsőt. A többi adja magát, a szélén vágni kell sajnos ha nem derékszögű. Mi a fürdőszobánkat magunk burkoltuk, s teljesen jó lett. Bentről haladtunk az ajtó felé. A bejutáshoz kell a küszöbtől a terasz végéig egy palló, azon járhatsz. De 24 óra elég neki, s utána már lehet fugázni, meg járni rajta. Sok sikert, egy hobbi házfelújító..
2013. máj. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egy aljzatkiegyenlítés nem árt, bármennyire egyenes is a beton. Bár a ragasztóval is lehet korrigálni.Ügyelj a ragasztó egyenletes elosztására, ne legyenek légrések a lap alatt, mert akkor levegőben lesz a lap és eltörik a terheléstől. Kopogtatni kell amikor rakod le, hallod, ha üreges. És nagyon fontos szerszám a vízimérték!
2013. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A betont ne feledd portalanítani a munka előtt.
2013. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!