Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy olvaszthatok magas...

Hogy olvaszthatok magas olvadáspontú fémeket pl. :bronz, réz, orvosi fém, vas mert van egy kovács tüzünk de abban nem nem lehet rendesen olvasztani mert csak hevítésre van tervezve!?

Figyelt kérdés

2013. máj. 14. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Ehhez mindenképp kohó kell, a wolfrám olvadáspontja 3 ezer °C körüli például...
2013. máj. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hogy jött ide a wolfrám?
2013. máj. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na erre én sem jöttem rá!
2013. máj. 15. 17:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Valami kemencefélét kell építened. Az égéslevegőt elő kellene melegíteni a füstgázok segítségével. Rekuperátoros megoldást javaslok. Házi műhelyben réz, bronz olvasztás megoldható, öntöttvas - talán , orvosi fém, acél bukta.

Még valami: Akár rekuperátoros, akár regenerátoros levegő előmelegítést választod valószínűleg meg kell magasítani a kéményt.

2013. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

A wolfrám úgy jött ide szerintem hogy aki hegeszt az tudja hogy ha villamos ív által akarod felmelegíteni akkor wolframszállal húzod az ívet(avi technológia).

A kovács tűzed milyen?

Ha csak egyszeri alkalomra szeretnéd akkor érdemes valakit keresned akinek van lánghegesztője.Vagy veszel oxigénpalackot és feltúrbózod egy picit a kovács tűzedet.

Lehet ha kompresszort használsz hogy több levegőt kapjon lehet azzal is feltudod annyira melegíteni hogy jó legyen.

Ha jól emlékszem a réz olvadás pontja 1200fok körül lehet.

2013. máj. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az olvadáspontokat tudom és a kovácstűz azért használhatatlan erre a célra mert nem tudom kifolyatni belőle a fémet de am tudok benne olvasztani!
2013. máj. 19. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen a kovácstűzhelyet akarod használni tégelyre, és tégelyfogóra lesz szükséged. Néhány kilogrammos tételekre megfelel.

Az a kérdés, hogy a kovácstűzhelyed milyen? Falazott, vagy öntvény?

Ha felpiszkálod a hőmérsékletét akár levegő előmelegítéssel, akár oxigén dúsítással, lehet hogy egyszer használatossá válik.

Megjegyzem. a vörösréz 1084°C -on olvad.

2013. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!