Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vályogház enyves festését...

Vályogház enyves festését hogyn lehet eltávolítani, ha diszperzittel szeretnék ráfesteni? Mosással, vagy lehet csiszolni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak úgy tudod az enyves réteget eltávolítani ha lekaparod a régi mészrétegig(ha volt) ha nem akkor vakolatig.
2013. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ahogy fentebb írják. de vályogházhoz nem igazán jó a diszperzit. inkább hengerelhető mészfestéket vegyél, ezt is lehet színezni.
2013. máj. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Attila_the_hun válasza:

Kemény munka. Én csináltam :(

A vakolatig le kell kaparni úgy, hogy legfeljebb apró foltok maradhatnak a falon. Aztán érdemes leglettelni a falat, amire már bármit ráfesthetsz.

2013. máj. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy, ahogy írták, esetleg ha a jelenlegi felület szépen síkban van, akkor rá lehet tapétázni, majd a tapétát festeni.
2013. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Szia.

Enyves festéket vizesen tudod leszedni!Beáztatod meg várod még el szivja a vizet és ugy kaparod le.Természetesen csukott ablaknél hogy gyorsan ne száradjon meg,ha kell többször áztatod!

Veszel mélyalapozot le kened a falt majd teljes száradás után két sor glett anyag,rimano plus vagy széria.Csiszolás,utánna döntöl mit akarsz én biztos hogy diszperzit vagy hérát rakok a falra (éppen most vagyok nagymunkában a faternál)sőt faternál ugy kezdődött mész (amit szárazon kell kaparni)utánna enyves.Festő szakmámal én fel rakom nálla a hérát vagy diszperzitet ugyan is a ház nem vizes meg a ház többi részében ahol a testvére lakik kb 10 éve fürészporos tapéta van az égvilágon semmi baja !! De ha nem akarod akkor már lehet kapni vödrös meszet is amit hengerel is fel tudol vinni.

2013. máj. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Amugy ezek a festékek már nem annyira szigetlenk szerintem a természetes szellözése meg van
2013. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bocs az offert, mi is valyoghazban lakunk es csapadekos idoben nagyon peneszes a fal. Nalunk nem meszelve van. Ez is lehet a baj? Vagy mi lenne a mgoldas a penesz ellen?
2013. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ablakok?Régi új fa vagy műanyag?
2013. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jo allapotu fa ablakok vannak.
2013. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!