Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Régi zománc lábosfedőket...

Régi zománc lábosfedőket milyen sprayfestékkel fessem át, hogy szép és hőálló legyen?

Figyelt kérdés

Találtam a padláson régi fedőket, azokhoz a klasszikus lábosokhoz valót. Szerintem zománc lehet a felületük. Milyen jellegű sprayfestékkel fessem át őket, hogy befedje és utána hőálló is legyen és ne legyen káros az ételre? Vagy pl régi tepsit fújnék át teljesen.

Festettem már régi, klasszikus zsírosbödönt Casati sprayfestékkel(ami elvileg minden felületre való), az is talán zománc volt és szépen befogta, de nem tudom hőre hogyan reagálna.

Nem kell, hogy zománc felület legyen a végeredmény, sima matt is jó.


2013. máj. 27. 20:04
 1/2 TappancsMancs ***** válasza:
Kétlem hogy igényesen ezt meg tudd oldani saját kezűleg. A zománcot ráégetik magas hőmérsékleten amit pl sütőben nem tudsz megcsinálni. Aztán élelmiszer tárolásra alkalmas festéknek is kellene lennie amiből semmi sem oldódik ki, szóval az nem elég neki ha megtapad a festék a felületen. Aztán a hőt is bírnia kell. Ezeket együtt az égetett zománc tudja simán, de ilyet házilag sajna nem tudsz kivitelezni.
2013. máj. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd, a zománc egy speciális üveg-kerámia anyag, amit mártással majd égetéssel visznek fel a bevonandó felületre (szó szerint ráolvasztják). Biztos lehet kapni mindenféle csiribiri vegyszereket jó drágán - azt gondolom, könnyen belátod, hogy ezzel a technikával nem veszik fel a versenyt!.

De, ha nem akarod használni, csak pl. dekorációnak, akkor - pl. Epokittal - tüntesd el a bevonat egyenetlenségeit, nagyon finoman csiszold át, és fújd le akármivel, akármilyen szinre. Csak ne akard használni!

2013. máj. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!