Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha kis köveket vagy kis...

Ha kis köveket vagy kis szikladarabkákat akarok a falra ragasztani arra jó a modellgipsz? Vagy mit használjak hogy odaragadjon?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Csempe ragasztót biztosabbnak itélem meg.Gyorsabban is köt,és erősebb is .A húzat nem viszi le a falról .
2013. máj. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!Nő létemre ne ítéljetek el,de mi van akkor na,ha érdekel az ilyesmi!:) Szeretek barkácsolni és olyan jó ötletnek tűnik ilyenekkel díszíteni a falat!
2013. máj. 30. 15:28
 3/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Arra vigyázz, hogy a csemperagasztó lehetőleg csak oda kerüljön, ahol ragasztani kell, mert ha az egyéb részeket is bekened, utólag már egy érdes felületről, mint egy kőzet darab, szinte lehetetlen a ragasztót eltávolítani és akkor nem sokat ér a látvány!
2013. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szerintem is jó ötlet, csak éppen takarítani lesz borzalmas. Én a falba (csavarhúzóval) kis likat ütnék amit a felragasztandó kővel kissé tágítanék, így a lyuk pont a kő mérete lesz. utána szinte mindegy, mit használsz, de a gipsz szeret kiperegni. A csemperagasztó is jó, csak koszol. Dolgozz alá egy minimális glettfix-szel, hogy jó eredményed legyen. (pl ecsetkével itasd be.)

Üdv Feco

2013. jún. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sz Misi válasza:
Én is csemperagasztót javaslom. De fontos tudni, hogy milyen falra, mekkora köveket kell ragasztani. Kültérre mindenképpen kültéri csemperagasztó kell, különben idővel szétfagy. Érdemes job minőségűvel dolgozni, abban több műgyanta van, tartósabb. Festett falon csak a tényleg kis kövek maradnak meg biztonságosan, mert a festékkel együtt válhat az egész. Ha csak néhány kavicsról van szó elszórtan, fuga nélkül, akár a sziloplaszt (szilikonos tömítőragasztó) is jó lehet. Azzal könnyű dolgozni, nem koszol.
2013. jún. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is a csemperagasztóra szavaznék - igaz viszont, hogy jeles szomszédom ezelőtt vagy 20 évvel közönséges misunggal ragasztott a szoba falára kisebb-nagyobb köveket, és azok mindmáig ott vannak masszivan!
2013. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
mi a köveket, sziklákat olyan 25 kg-os zsákos por)-vízzel keverve massza, azzal ragasztottuk föl.
2013. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!