Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton válaszfal. Léc...

Gipszkarton válaszfal. Léc vagy fém profil?

Figyelt kérdés

Mi a hátránya a lécváznak azon kívül, hogy lassabb vele a munka?

100-as cw profilnak 472 Ft métere. 50x50-es lécnek 180. Ha ez utóbbit duplán veszem az is 360 Ft méterenként. Olcsóbb és szerintem jóval masszívabb szerkezet is. Miért használják mégis legtöbben a fém profilokat?


2013. máj. 30. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A faváz -esetleg- hajlamos a vetemedésre, görbülésre.
2013. máj. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Shai-Hulud ***** válasza:
57%

Az 50*50-es léc hajlik, méghozzá nagyon! A gipszkarton pedig nem nagyon bírja a hajlítást.

Ezért lehetőség szerint a fánál sokkal merevebb fém profilt használják vázszerkezetként.

A fém profilban ezenkívül átvezetések is vannak, vagyis a falon belül egyszerűen vezethetők a gépészeti vezetékek (víz, villany, fűtés). A fa váznál ezt csak a váz jelentős gyengítésével tudod elérni, ráadásul azt is plusz munkával.

Nem véletlenül találták ki a fém szerkezetet.

2013. máj. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Tökéletesen alkalmas a faváz is gipszkarton szerkezethez csak elterjedtebb a fém profil.Erre nem is kell más példa mint az hogy több európán kívüli országban-főleg USA-faszerkezetet használnak és ez az eredeti legelőször használt mód a szárazépítési rendszerekben.

A fém nem merevebb sőt bizonyos helyzetekben nagyon is hajlamos csavarodni és hajlani.A szerkezet felépítése mindenben megegyezik a fémével.

Ha csak egyszerű válaszfalat készítesz annak akár normál tetőlécet is használhatsz én is ebből építettem az egész tetőteret!

2013. máj. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Ha nem barkácsáruházban veszed, akkor sokkal olcsóbban is megkapod a fém profilokat, ráadásul a fából néha egy csomót ki kell dobni, mert görcsös, vagy vetemedett...
2013. máj. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
10%
Felesleges fával barkácsolni.Ha sikerül is egyenesre,akkor késöbb úgy is vetemedik.Egy csomó időt elpocsékolsz a barkácsolással.A fémprofilból egy 3-4 méteres fal szerkezete kb.1 óra.A másik,hogy válaszfalnak nem kell cw100 as, elég az 50es!
2013. jún. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 titak ***** válasza:
94%
Szerkezetileg a fa is van olyan jó mint a fémváz. Ugyanúgy meg tudsz hozzá venni minden tartozékot amire csak szükséged lehet. A fémvázas azért terjedt el jobban, mert az ilyen munkákat leggyakrabban szakemberekkel csináltatnak, és számukra ezzel sokkal könnyebb-gyorsabb a munka (persze a kiadásokkal ők nem törődnek).
2013. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

az amit az amcsik használnak falépítésre, az nem fa.

az Parallam, vagy valami hasonló dolog. ilyet te idehaza nem kapsz. amit meg kapsz, az vetemedik. nem esetleg, hanem biztosan.

2013. jún. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kisssszalay válasza:
Sziasztok ! Kérdésem lenne hozzátok .Pl ha fából csinálom a szerkezetet akkor hol vezetem el a vezetéket ? Gondoltam már arra hogy két vázat csinálok egymás mellé és a kettő közt elviszem. De az meg igen csak plusz munka meg anyag. Na meg arra is gondoltam hogy meg fúrom a szerkezetet de az meg nagyon meg gyengítené az egészet. Segítsetek légy szíves . Előre is köszi !
2014. júl. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ede Design válasza:

A fém szerkezet nagy előnye, hogy egy rendszert alkot. Míg a fa "léc" csak más rögzítő elemek közbeiktatásával rögzíthető pl: 90 fokos L vas vagy éppen amit te is kérdezel : hol vezessem el a csövet vezetéket stb. Én javaslom egy "drágább" fém szerkezet alkalmazását amin vannak a vezetéknek csőnek kikönnyített helyek könnyű egymáshoz rögzíteni egy rendszert alkot és é szigetelés is elfér benne ami jó dolog ha hangot vagy hőt is szeretnél gátolni a falal :D

A fa is használható de a tetőlécet felejtsd el. A nevéből is adódik(cserépléc) hogy nem fal kialakításához való! Fa stafni 5X5 cm már jó. Itt figyelj a fa egyenességére, válogass minél jobb anyagot. Vezetéket pedig egy fúrt lukon dugd át :D

Reméelm tudtam segíteni

Üdv: Gábor

2014. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!