Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy 10 centis válaszfal,...

Egy 10 centis válaszfal, amiből mind a kettő oldalon kb 1,5 centi vakolat van tehát 7 centis a téglafal kb. , elbír egy 80 literest bojlert?

Figyelt kérdés
A bojler 25 kiló üresen, ha víz lesz benne olyan 105 kg.

2013. ápr. 1. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A felerősítése átmenő csavarokkal történjen.A falhoz

szorított boyler súlya lefelé irányul. A 2 felfogató csavaron a súly ketté is oszlik.Mivel átmenők a csavarok ,így biztosan nem tudja a falból sem kihúzni őket .

2013. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Elbírja de azon túl hogy átmenő csavarral rögzíted még arra is legyen gondod hogy a két csavart hátul kösd össze(például egy adott méretű laposvasat fúrd ki a csavarhelynek megfelelően és így egyfajta pántot készítesz).

Ha ezt az összekötést elhagyod könnyen előfordulhat hogy téglával együtt kitépi magát a falból!

2013. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én a 2. módszert választanám.
2013. ápr. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 kunu lenke ***** válasza:
Szia én is 2 versenyzővel értek egyet!!
2013. ápr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
80 literes bojler az csupán kb. 100kiló. Simán elbírja. Se átmenő csavar nem kell, se pánt, semmi. Egy tuti jó tipli kell felülre és kész! Ez alig több, mint egy ember súlya! Melyikőtök képzeli el, hogy ha felkapaszkodik a falra, akkor a saját súlyával kitépi a téglát?! Ugyan már!
2013. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Ugyanmár, ha felakaszkodsz a falra, akkor a tömegközéppontod kb 10 centira van a faltól, de ez egy bojler esetében ~40 cm... hidd csak el, hogy jelentős húzóerő irányul a csavarokra, és mivel 10 centi a fal, így nem is tud túl hosszú tiplit és csavart alkalmazni, szóval ha nem értesz a dolgokhoz, akkor ne tanácsolj hülyeséget... Kedves kérdező, használj átmenő csavarokat, és a vékony falra való tekintettel használj pántolást is...
2013. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az már nem fal,amelyikből csak úgy ki lehet tépni téglákat.

Ebben az esetben már az átpántolás sem segítene .

Már pedig ha előre bukik,akkor nem csak az egyik csavar

mozdul hanem a másik is .A furatok meg olyan közel vannak egy máshoz,hogy átpántolással is vinne 2 téglát. Természetesen fal esetében nem egy 12 lapos kör álátétet szoktak tenni .Ha már átpántolásról van szó,az vízszintesen kivitelezhető,nagyon nem is látom benn ,hogy

a "falkitépést " ez megakadályozná .Akkor legyen már 2

függőlegesen elhelyezett lapos vas,ami 3 téglasort is átfog .

Csak a logikus tovább gondolkodás miatt írtam.

1 es voltam.

2013. ápr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

6-os, rajtad átment egy úthenger? Vagy hogy kerül neked 10centire a tömegközéppontod a faltól?!?


Egy egészséges ember, legyen 80 kilós, belekapaszkodik egy egészséges tiplibe tekert csavarba, simán áthelyezi a faltól a tömegközéppontját minimum 60centire, a lábát a csavar alá teszi kb 60centire. Így ki tud fejteni kb. 80 centi statikus húzóerőt. És a csavar bent marad. A bojler tömegközéppontja jóval közelebb van a falhoz, kb 20 centire, tehát a bojler csak 25-30 kilóval húzza kifelé a csavart (annál is 60cm-rel számolva az alsó felfekvési pont és a felső csavar távolságát). Na nehogymár pántolni kelljen, mert a 30 kiló kitépi a téglát! Aztakruva! Kőművesek vagytok, vagy mi?!? Azok szoktak ennyire reálisan gondolkozni.

2013. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én megnéztem egy 80 literes bojlernak a méreteit, és abból kiszámolva (felfekvési pontok egymástól 56cm-re vannak, tömegközéppont a faltól 24 centire) 450N ~45 kg húzza kifelé a csavarokat... én nem bíznék egy 8 centis tiplire 450N-os húzóerőt, mert előbb vagy utóbb ki fog szakadni az a tipli... és én nem említettem olyat, hogy tégla fog kiszakadni a falból... másrészt te sem említetted azt, hogy a falra felcsimpaszkodsz, vagy elnyomod magadat a faltól a lábaddal... Egyébként meg gépészmérnök vagyok, és nem kőműves... De most felkeltetted az érdeklődésemet, és lemegyek a pincébe, csinálok egy szerkezetet, ami szimulálja a bojler méreteit, és felfúrom párszor a falra és megnézem mennyit is bír húzásra az a tipli...
2013. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"én nem bíznék egy 8 centis tiplire 450N-os húzóerőt"

Miért, fent egy csavarral rögzül? Nem kettővel? ;)


"és én nem említettem olyat, hogy tégla fog kiszakadni a falból."

én sem mondtam, hogy te említetted.


"vagy elnyomod magadat a faltól a lábaddal"

én azt mondom, hogy nem bírod kirángatni! Nem csak a súlyoddal, de sehogy sem! Azért 45 kilót meg csak fel tudsz emelni, nem?!?


"gépészmérnök vagyok"

Tessék úgy is gondolkodni! És számolni, ahelyett, hogy járatod az agyad, hogy "fú, bojler, vékony fal, tuti kiszakad!" Sokkal inkább ráhegesztesz a tartóra egy laposvasat, és felfúrod a bojler oldaláról akár 20 csavarral, mint hogy a szomszéd helyiségben is tönkretedd a falat, és átpántolt átmenő csavarokkal fogatnál fel egy aprócska kis bojlert! Atyaég! :)


"ami szimulálja a bojler méreteit, és felfúrom párszor a falra és megnézem mennyit is bír húzásra az a tipli."

Nehogymár!!! Fúrj bele egy lukat a garázsfödémbe, tegyél bele egy bika tiplit, és próbáld meg kirángatni! Egyszerűbb...

2013. ápr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!