Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy elosztót szeretnék rögzíte...

Egy elosztót szeretnék rögzíteni a csempére fúrás nélkül. Melyik ragasztó lenne a legalkalmasabb erre a célra? Fontos, hogy később le is lehessen szedni róla sérülésmentesen.

Figyelt kérdés

Valami nagyon erős gyurmaragasztó kellene, vagy nagyon erős kétoldaló ragasztó. De melyik?

(A cél az, hogy magától ne essen le és azért annyira ne is kelljen kézzel rátartani a ki-be csatlakoztatáskor).



#ragasztás #fúrás nélküli rögzítés
2013. jún. 1. 11:33
 1/8 fúróferkó ***** válasza:
500 mm-es 2 oldalas ragasztó akár tescos is jó hozzá.Persze itt különösen érvényes a szabály:A villásdugót nem kábelnál fogva rántjuk ki ,hanem az aljzatnál ellentfogunk.
2013. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tescos az nem tudom milyen, nekem itthon ilyen sárga színű kétoldalú ragasztó van, de az még egy usb hub-ot sem fogott meg rendesen, pár nap alatt leesett.
2013. jún. 1. 13:43
 3/8 fúróferkó ***** válasza:
Ilyen 50 mm-es szalaggal(3 csík) rögzítettem egy 20 mm vastag kemény szivacsot egy 15x25 cm-es glettvasra,járólapot fugáztam vele,letépni is nehéz lesz.
2013. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, akkor megpróbálom, remélem tartós lesz.

Köszi a választ!

2013. jún. 1. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom a fentiek beválnak e de ha nem akkor építési ragasztó-pontosabban Pattex super fix!

Négy pötty a sarkokhoz és csempével együtt fog lejönni ha erőlteted(ugyanis akár 80 kg tartós terhelést is elbír mi nagyon sokmindent ezzel rögzítünk munkánk során ahol nem lehet vagy nem akarunk fúrni)

2013. jún. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Na tegnap kipróbáltam ezt a kétoldalút de reggelre már le is esett, pedig erősnek tűnt.

Olyan folyékony ragasztót meg nem szívesen használnék amit csak a csempével lehet leszedni.

De akkor ti sem tudtok olyan gyurmaragasztóról ami nem olyan gyenge, amit max. csak poszterrögzítésre lehet használni? Mert amit én a neten találtam az max. csak 4kg-ot bír el, de az egész csomag (80 kocka)!

Ha nem, akkor lehet megpróbálok még valami márkás (pattex vagy hasonló) kétoldalú ragasztót, de ha az sem válik be akkor tényleg marad a folyékony ragasztó.

2013. jún. 2. 14:37
 7/8 fúróferkó ***** válasza:

Én nagyon csodálkozom,hogy a 2 oldalas ragasztó elengedte a cuccot.

Ha elég nagy,és ragasztás előtt jól zsírtalanított felületre tesszük,annak ott kell maradni.

Biztos,hogy az elosztó alja teljes felületén felfekszik a csempére?A csempéről,vagy az elosztóról vált le?

2013. jún. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Lehet az volt a probléma, hogy nem teljesen sík a felülete, de mikor feltettem erősnek tűnt, nem jött le. Most minden esetre mégegyszer feltettem több réteg ragasztószalaggal és egyelőre még nem esett le.
2013. jún. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!