Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűnyírókés készítése? Spéci...

Fűnyírókés készítése? Spéci géphez egyszerű vonalú, központosan lyukasztott kés van. Készítenék egy tartalékot, az azonos vastagságú-szélességű laposacél megfelel, vagy mindenképp szerszámacélt kell vegyek erre a célra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy spéci, de robosztus, egyszerű gazvágó gépem van, sima ( kerti fűnyírókhoz képest ) késsel. Szeretnék egy tartalék kést, hogy ha baj van, csak cserélni kelljen. Nincs spéci luk a közepén, se hajlítgatás.Sima, egyszerű vastelepi lapos acélra gondoltam, alapból a méretei igen komolyak, ( hasraütés szerűen) 4-5 mm vastag, 7-8 cm széles,60 cm hossz. Előre is köszi a tanácsokat.
2013. júl. 9. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
neked nem szerszámacélra van szükséged, mert annak magas a széntartalma, így rideg, kemény és törékeny, az első nagyobb kavics kivenné az élét... tökéletes lesz a laposvas, az rugalmas, és nem fog eltörni... bár az élét nem fogd tudni megedzeni, így nem lesz olyan tartós, és azzal se próbálkozz, hogy az egészet felhevíted, majd lehűtöd, mert akkor az is törékeny lesz... arra viszont figyelj, hogy a lyuk pont középen legyen, mert különben balesetveszélyes...
2013. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy beviszem az ismerős vasműhelybe egy központos furatot csináltatni, és a ridegségre nem gondoltam, a rugalmasságra igen... KÖSZÖNÖM! :D
2013. júl. 9. 15:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a fő szabály, hogy a kés ki legyen centírozva, mert tönkreteszi a szerkezetet.
2013. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem egy olyan nagy pénz ez,vegyél gyárit .
2013. júl. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as:

Helyesen centrírozás, csak a köznyelvben centírozás van (helytelenül) elterjedve...

2013. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem tagadom laposacélból nem csinálnám.Akkor már inkább inoxból,az egy picit ridegebb de még rugalmas valamennyire és nehezebben megy ki az éle.

De lehet hogy kapsz jó áron és nem érdemes vele foglalkozni!

2013. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Próbálj meg ócskavastelepen,vagy autóbontóban megfelelő méretű laprugót keresni.
2013. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszi a sok hozzászólást. Tudom, hogy nagy sebesség, picit is nem egyensúlyos, szétrázza. Azért fanyalodtam erre a gondolatra, mert a gyári 9-e FT, és a posta még kb. 2... Amíg egy sima fűnyírókés 4-5e...
2013. júl. 16. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!