Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Asztalosok! Ha nem lenne...

TappancsMancs kérdése:

Asztalosok! Ha nem lenne elektromos gép mivel vágnátok a 2 méteres fűrészeléseket? Már ha kézzel kéne fűrészelni mindent?

Figyelt kérdés

2013. júl. 25. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Asztalosok, ácsok, favágók és hasonló szakmákban még ma is sok esetben előveszik a "retrót".

2013. júl. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem voltam elég világos, a bútorkészítésnél érdekelne. Ott vannak hosszú lapok is. Az más kicsit mint egy 20-40 cm vastag rönköt átvágni. Bútorokat hogyan illetve mivel vágnák?
2013. júl. 25. 11:24
 3/8 Sanyimester ***** válasza:
100%

Rókafarkú fűrész.


Jól válaszolt az előző. Írd le mit akarsz vágni, mert így csak találgatunk, ha bútorról van szó érdemes elgondolkodni, hogy az asztalosok is lapszabászatra járnak szabatni.

2013. júl. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Általánosan kérdeztem, és igazából a hosszú vágásokra. Köszi!
2013. júl. 25. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Mesteremberek rönköt nem vesznek meg!

A rönk feldolgozása, felszabása során nagyon sok az a hulladék (szelezék, és tüzifa-minőségben lejövő anyag), ami lejön róla, mire valóban bútorhoz, stb. használható minőségű fa-anyag kijön belőle!

2013. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a régi mesterekre gondolsz,itt bemutatják néhány képben, hogy miként vágták hosszában a rönköket, deszkákat.



[link]


[link]


A későbbiekben a víz segítségével hajtott fűrészmalmokban,vízigatterrel vágták a fát. Ma már alig pár darab van belőlük.


Itt egy átfogóbb leírást találsz, képekkel együtt.

[link]


Ha érdekel érdemes elolvasni a 3 részes cikket.

2013. júl. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem a rókafarkú fűrész a megoldás. Amire kéne az házi bútorkészítés, részben bútorlapból készült régebbi bútor anyagának újra felhasználása, újra vágása, részben tömör fa feldolgozása. Bútorlap és tömör fa hosszanti vágásához is érdekelne ez, hogy pár dolog miatt ne kelljen venni kisgépet. Az is érdekelne hogyan megy ezek vágása lépésiben, gondolom vágás után kellene még gyalulni a lapok széleit hogy igazán egyenes és sima legyen.
2013. júl. 26. 08:22
 8/8 anonim válasza:
Nekem is valami hasonló fűrész kellene, én egy ilyen fűrészt néztem ki magamnak: [link]
2014. máj. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!