Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet azzal a szélkerek...

Hogyan lehet azzal a szélkerekes megoldással áramot termelni? és hogyan álljak neki hogy a végén csak egy konektorba beledugok egy elektromos dolgot és az áram magától jön? és milyen lépéseket alkalmazzak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 15:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Súlyos milliók és megvenni megcsináltatni a generátort.Aztán lesni a szelet!De ha nem fúj újabb milliók a tárolásra átalakításra.Tudod mennyibe fog kerülni egy kWh áram így?
2013. ápr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Legegyszerűbben szerintem úgy lehet ezt megoldani, hogy veszel egy generátort, csinálsz állványt, arra kerül a generátor és a szélkerék, ami a generátort hajtja, és ami belőle kijön, azzal töltesz egy vagy több autóakkumulátort.

Így egy inverter kell már csak, és fel tudod használni a termelt, akkumulátorokban tárolt energiát, de ez szerintem elég drága dolog. Viszont az elektromos hálózattól teljesen független, ami katasztrófahelyzetben nagyon hasznos.

És én azt is megoldanám, hogy emberi energiával is lehessen hajtani, mondjuk egy bicikli átalakításával lehessen hajtani a generátort. Kb. 100 wattos teljesítményt le tud adni egy átlagember fél-1 órán keresztül is, így elég hasznos lehet szükség esetén.

2013. ápr. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én kibékülnék csak a szél mozgási energiájával , egy terménydaráló hasznára. Simán mechanikusan.
2013. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Előző vagyok, egy kis kiegészítés:

A kérdésed alapján gondolom, hogy nem nagyon vagy otthon az elektronikában. Alapvetően nem nehéz ezt összehozni, de az akkumulátornak kell egy töltőáramkör, amit otthon összerakni lehet, de kell hozzá tapasztalat is. Biztos lehet venni is, de nem tudom pontosan.

A másik kritikus rész az inverter, ami egyszerű, mert ezt árulják boltban is, de veszélyes, mert hálózati feszültséget bocsát ki, és elég nagy áramot is mellé, ami veszélyes!

Tehát kellő óvatosságot igényel ez a projekt!

2013. ápr. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Ágh Ferenc ***** válasza:
Hogy egy kicsit más irányból is megvilágítsuk a dolgot, itt sok dolgot megtudhatsz: [link]
2013. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonarc válasza:
Biztosan neked is van elektronikai műszerész, Tv szerelő vagy hasonló az ismerősi körödben. Beszélgess el vele kicsit e tervről, hogy kb mennyiből lehetne kihozni. Első blikkre én azt mondanám, hogy úgy 200.000 Ft alaphangon. Szerintem egyébként az előttem szólók nagyjából jókat írtak. Úgyhogy: Szélkerék, Autó generátora, töltő elektronika, hogy több akkumulátort is tudj használni (átkapcsol ha az egyik feltöltött tölti a másikat) aztán inverter ami a 12V-ból 230-at csinál. De lehet ezt tovább bonyolítani a 12V-al is sok dolgot lehet üzemeltetni.
2013. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hangszoros válasza:
Az 1/6 realistán látja a kérdést! Engem speciel jobban izgat, hogy lehetne hőből -pl sörkollektor -áramot csinálni
2013. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!