Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Műanyagot műanyaggal mivel...

Műanyagot műanyaggal mivel tudnák megragasztani, hogy tartós legyen, és elbírja a terhelést is?

Figyelt kérdés

Babakocsiról lenne szó, a lábtartója műanyag részét és a tető műanyag részét szeretném megragasztani. A lábtartónak bírnia kellene a terhelést, ezért a pillanatragasztó nem jó.

Köszi előre is!

Légyszi, azt is írjátok le, mit használjak rá, mennyibe kerül, hol lehet kapni?

Ha lehet, úgy írjátok le, hogy én,mint hozzá nem értő nő is megértsem. :-)


2013. júl. 26. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Leírom én mivel ragasztok, cipő sarkat, talpat, meg mást is.

Pattex Palmatex univerzális erős ragasztó. (ez erősebb)

Préselve szoktam tartani egy pár órát, le súlyozom valamivel, asztal, szék lába alá, vagy ruha csipesszel.

Vagy másik, F.BS, tubusos ez is, Univerzális szilikonos ragasztó.

Előző is olyan 300-400 közötti árban.

Kaphatók festék boltban, barkácsban, stb. (én nő írtam)

De lehet vannak modern drágább ragasztók is!

2013. júl. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ha kicsi a felület kár kísérletezni vele, mert nem fogja bírni, a palmatex meg rugalmas, nem volna jó rá.

az ilyent vagy meghegeszteni kellene (műanyag hegesztés), vagy fémmel összeszegecselni. de látni kellene a felületeket hozzá.

2013. júl. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek!

Megpróbálom akkor összeragasztani, ha nem megy, akkor keresek valakit, aki tud műanyagot hegeszteni. Köszönöm a tanácsokat!

2013. júl. 27. 09:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Ami tartós megoldás, ha megtalálod az oldószerét. Azzal vékonyan bekened, összenyomod, és gyakorlatilag összeheged. Lehet próbálkozni acetonnal, hígítóval, toluollal, benzinnel. Én általában ha van az adott műanyaghoz oldószerem, akkor azzal "ragasztom".
2013. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak az eltört rés van ragasztva,kevés az esély hogy kibírja a terhelést.Erősitést is ragassz mellé ,rá
2013. júl. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Én is az erősítéssel értek egyet...

Pálmatex, FBS biztos nem jó.

A műanyaggal vigyázni kell, mert vannak olyanok, amelyeket nagyon nehéz ragasztani. Pl. polipropilén, polietilén.

Próbákat kell végezni. Alternatíva lehet a Loctite Super Attak Plastic ragasztó. Nem drága, kis kiszerelésben kapható a barkács áruházakban....

2013. júl. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Még van egy hónapom rá, hogy valahogy helyrehozzam! :-)
2013. júl. 27. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!