Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Hogyan tudom megnézni, hogy van-e elektromos kábel a falban?

Figyelt kérdés
Ha például egy polcot akarok felfúrni, akkor azért nem merem, mert mivan ha belefúrok 1 vezetékbe ami a falba megy?! Még ha nincs is konektor közelében, akkor is bennem van a para. Van erre valami speckó műszer?

2013. júl. 26. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:

A vezetékek vízszintesen csak a kapcsolók és konnektorok magasságában futnak, függőlegesen pedig alattuk/felettük, illetve a lámpával egy vonalban. Nem összevissza, és mindig a legrövidebb úton. De létezik műszer, egy kis csipogó, olyan, mint az aknakereső, be tudod szerezni minden elektronikai boltban.

[link]

2013. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 nikimeszaros válasza:
Okostelefonra van olyan program hogy kimutatja az áram jelenlétét, meg a másik a "fémdetektoros" app :D
2013. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak különböző röntgenek, de csak ezért nem érdemes megvenni, mert nagyon drága(milliós tétel, így bérelni sem nagyon lehet)! Ha a mennyezet alatt van fűződoboz és alatta egy vonalban kapcsoló vagy konektor akkor fut ott vezeték! A kötődobozokkal(kb 1.5m-en vagy lejebb) vízszintesen futó kapcsolókkal vagy konektorokkal ugyanez a helyzet! 45fokban nem fut vezeték. Ezen konstrukciók felhasználásával fúrhatsz!
2013. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. júl. 26. 22:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért a abban hogy 45 fokban nincs vezeték ne legyél olyan biztos. Nem szabályos, de régi házaknál láttam már hullámvonalban futó vezetéket átlósan a falban.
2013. júl. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!