Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Padlófűtés bekötés közvetlen...

Padlófűtés bekötés közvetlen 800L két hőcserélős (PR2) puffertartály hőcserélőire. Ilyet célszerű, hatásfok?

Figyelt kérdés
2 hőcserélő csöves 800L puffert (SunS. PR2) szeretnék beépíteni úgy, hogy a padlófűtés kör közvetlenül a két hőcserélőn menjen keresztül (egymás után), a lentin majd a fentin. A kazán az előállított meleg vizet közvetlen a tartályba felülről töltené be és alulról vételezne. A két kör így hidraulikailag független, ellenáramú hőcserélőnek tekinthető a tartály. A puffer fagymentes helyen lenne. Ez a kialakítás azért lenne célszerű mert – költséget tekintve - nem mindegy, hogy csak a padlófűtésbe keverek glikolt vagy a kazánba és a pufferbe is. Úgy tudom, hogy a hőforrást szokás a csőtekercsbe (hőcserélő) vezetni, de akkor ez itt fordítva lenne. Ilyet lehet, ha igen milyen hatásfokra lehet számítani, mekkora lenne az eltérés egy hőcserélő nélküli (üres) pufferhez képest? A fenti puffer hőcserélő felület 1.8m2 (11.1L), a lentié 2.9m2 (17.9L), a padló felülete kb. 140m2.

2013. júl. 31. 12:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Na, erre én is kíváncsi volnék. 2 m3-est szeretnék hegeszteni, én is a tartályt tölteném a kazánból forró vízzel és a hőcserélőből venném ki a meleget. Viszont nem padlóba, hanem radiátorokba.
2014. dec. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!