Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Koax kábel szerelésénél...

TappancsMancs kérdése:

Koax kábel szerelésénél melyik a szakszerű megoldás és miért?

Figyelt kérdés

Találtam két félét, gondolom mindkettő fog működni, de ha már csinálom érdekelne melyik a kettő közül a szakszerű megoldás.


A két csupaszolási hossz más és az egyiknél az alsó fémfólia (nevét nem tudom) nincs visszahajtva.



[link]


1:38-nál van kép:

http://www.youtube.com/watch?v=T1E3XbAfRsg



2013. aug. 1. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
mind a kettő szakszerű
2013. aug. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha tüzetesebben megnézed, a két módszer csak a csupaszolási hosszban tér el, ez is csak a csatlakozók miatt (különbözik a két csatlakozó).


A képen amit linkeltél a kábel felépítése:


Szigetelő, fólia, árnyékolóháló, fólia, szigetelő, réz ér.


A videóban lévő kábel felépítése:


Szigetelő, árnyékolóháló, fólia, szigetelő, réz ér.



Visszahajtani csak az első fóliát kell, ha van, ha nincs, akkor csak az árnyékolóhálót.



Mindkettő szakszerű eljárás.

2013. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. aug. 1. 11:08
 4/8 anonim ***** válasza:

nem. baromság.


a két blankolás abban különbözik, hogy más a csatlakozók felépítése, amihez csinálják.


a második csatlakozóból kiáll egy cső. amikor a helyére rakod a csatlakozót, akkor ez a cső a fólia és a szövet közé megy be. így, külső oldalával a szövethez érintkezik, belső oldalával a fóliához. így lesz jó az érintkezés. igazából a szövetet is csak azért kell visszahajtani, hogy a csövecske biztosan betaláljon a kettő közé.


az első csatlakozóban nincs ilyen cső. az csak egy henger. azért kell a fóliát is visszahajtani, hogy az is érintkezzen, különben nem lenne mivel érintkeznie. sőt, ha nem hajtod vissza, akkor nem is nagyon érintkezne a földelés semmivel, mert a csatlakozó belső átmérője a kábelátmérő+háló+fólia átmérőhöz van kitalálva.

ez egyébként a gagyi (egyszerűbb, olcsóbb gyártani) változat, ha lehet ilyet ne használj. a második a tuti.

2013. aug. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a két kábel felépítését, a videóban linkelt kábelen csak egy fólia réteg van, az árnyékoló háló alatt. És az esetek 99%-ban az árnyékolóháló, és ha van felette fólia, azt visszahajtjuk, viszont a háló alatti fóliát nem. Ez itt is így van mindkét csatlakozónál.


A két csatlakozó pedig nem helyettesíthető egymással. Az egyik a szokványos koax csatlakozó (ilyen megy pl a TV-be), a másik pedig F csatlakozó. Viszont az első linken lévő F csatlakozó tényleg ótvar típus.


[link]


Ilyet használhatsz, ha nincs krimpelőd. Közel ugyanazt a stabil kontaktust kapod, mint a krimpelhető csatlakozókkal.

2013. aug. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ez a két csatlakozó valóban nem helyettesíthető egymással, sőt a két kábel sem azonos, de lényeg a csatlakozó kábeloldalán van, nem a készülék oldalon (azt csak tudja már, hogy milyet vegyen).


amit te linkeltél az egy harmadik fajta, csak hogy izgalmas legyen. az önkompressziós és még viszonylag elmegy. amit a kérdező linkelt (az első) meg menetes. a henger belsejében menet van és rá kell tekerni a kábelre. aztán vagy tart, vagy nem. éppen ezért mindenképpen vissza kell hajtani egy réteg fóliát, ha van külső, akkor azt, ha nincs, akkor le kell feszegetni a belső szigetelésről, különben nem fog tartani.


messze kerülendő, mert sosem lesz jó, nem is értem minek árulják egyébként.

2013. aug. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudtam, én meneteset utoljára nem is tudom mikor használtam. Nagyon ritkán használom az önkompressziósat, általában krimpelhető F csatlakozót használok. Az önkompressziósat pedig azért linkeltem, mert nem kell hozzá külön szerszám, és nagyságrendekkel jobb, mint a menetes. Egyetértek, hogy azt már régen kukázni kellett volna.
2013. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jó tudni!
2015. szept. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!