Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel fessem le a fenyőt?

Mivel fessem le a fenyőt?

Figyelt kérdés

Egy másik témában is feltettem a kérdést, de remélem it többre jutok.

Fenyőből faragtam egy 40 centis gitárt, ezt szeretném lefesteni-lakkozni. Nemigazán hurcolásznám, de örülnék, ha nem pattanna la a festék egy ütődéstől. Ötletek? 19/L



2013. aug. 1. 16:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Próbáld meg itt megkeresni:

[link]

2013. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Alaposan meg kell csiszolni, utána valamilyen vékonylazurral sztem, Én az oldószerest ajánlom, lassabban szárad, de könnyebb vele dolgozni. Tök egyszerű: lekened egyszer, megvárod amig megszárad. Utána nagyon finom csiszolópapírral megcsiszolod ( P180 vagy még finomabb )

Majd mégegyszer lekened a festékkel és ha megszárad lehet lakkozni.

Én abból is benzinest vennék, de elég az egykomponesű belőle, az is egyzser vagy kétszer kell rákenni.

2013. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A 180 nem éppen finom :)
2013. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De milyen festékkel? Fekete-fehérre akarom festeni
2013. aug. 1. 20:19
 5/10 anonim ***** válasza:

Én ezzel kenném

[link]


Van fehérben, feketében. Gyorsan szárad. A végén le is lakkozhatod,vízbázisú parkettlakkal lakkal, hogy jobban védje.


Pl ezzel: [link]

2013. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
szóóóval semmi esélye, hogy sprayvel kezeljem le? mármint spray festék nincs olyan ami jó lenne?
2013. aug. 1. 22:26
 7/10 anonim válasza:

Fenyõgitár, LoL.

A parafa elfogyott?

2013. aug. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mi a francon röhögsz he? 40 centis, tömör dísz! Bocsáss meg, hogy nem csinálom mindjárt mahagóniból... apám ><"
2013. aug. 2. 13:45
 9/10 anonim ***** válasza:

Van spray is, minden színben,matt, selyem magasfényű is. Például a Very Well márka sem rossz.

Ha lefújod, akkor az első réteget csiszold meg 220-as vagy annál finomabb papírral, majd mehet rá a második réteg.

Ugyanebből a típusból van lakk is, amit használhatsz rá.

2013. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :D
2013. aug. 2. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!