Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Nem földelt, régi lámpákat át...

Nem földelt, régi lámpákat át lehet-e alakítani földeltté?

Figyelt kérdés
Van pár régi lámpám (asztali, álló, fali), amiket nem szeretnék kidobni, illetve kamrába, stb jók lennének még, de nem földeltek, a konnektorba se tudom bedugni őket, mer régi tipusuak. Át lehet alakítani ezeket földeltté? És ha igen, hogy? Az elég, ha a vezetéket lecserélem újra, amiben van földelés szál (vagy em tom mi a rendes neve) és azt rákötöm a lámpatestre? Nem vagyok szakértő, úgyhogy nyugodtan lehet szájbarágósan is, meg linkeket is, meg ha hülyeséget kérdezek azt is. Előre is köszi!

2013. aug. 8. 10:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Küldhetnél képet a lámpáról. Lehet, hogy régi, de eleget tesz a kettős szigetelés követelményeinek. Ha pedig nem tesz eleget, ahogy írtad át lehet alakítani védővezetőssé.
2013. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Képet egyelőre nem tudok, de kétlem, hogy eleget tenne bárminek is, bár a kettős szigetelést se tudom, hogy mi. :)

Akkor átkábelezem. De gondolom az is elég, ha a meglévő két szál mellé behúzok egy harmadikat a földnek,, így a réi kábelt se kell kidobnom, vagy nem?

2013. aug. 16. 07:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Természetesen elég. De ha nagyon öreg a vezeték, én kicserélném.
2013. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

30 év körüli. De beltéri lámpák ezek, a vezetékek nem töröttek, nem morzsálódnak, szekrényben voltak évekig.

Az mi az a kettős szigetelés vagy mi?

2013. aug. 16. 12:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Lényegében azt jelenti, hogy az érinthető fém részek még egy plusz szigetelővel el vannak látva, tehát semmiképp nem kerülhet feszültség rá. Például ha kidörzsölődik a vezeték, az nem tud hozzáérni a lámpa fém részéhez. Pár kép segítene eldönteni.


A vezetéket én mindenképp cserélném, nem drága.

2013. aug. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Á, értem már akkor. Sztem ezen nincs ilyen védelem. Megpóbálom a képet. Milyen legyen? Gondolom nem a külalakja érdekel. :) Valami belső kép a kapcsolásáról, kábelezéséről, csatlakozásáról?
2013. aug. 17. 11:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Látszódjon a foglalat felfogatása, maga foglalat, az a legfontosabb, meg ha van, akkor a kábel bevezetése.
2013. aug. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!