Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rozsdamentes acéllemezből egy...

Rozsdamentes acéllemezből egy jókora (legyen 1m élű négyzet) darab tényleg felhullámosodik szabad tűzön?

Figyelt kérdés

Csomó embert kérdeztem különböző dolgokról ezzel kapcsolatban, összetétel, hővezetés, ilyesmi érdekelt, és vegyes vélekedések mellett egyetlen ember (egy komoly kis műhely vezetője és talán tulajdonosa is) figyelmeztetett, hogy a legtöbb rozsdamentes jellemzően felhullámosodik ilyen hőhatásra ekkora méretben, és ami hőálló, alig van hőtágulása ekkora méretekben, az pont nem túl jó hővezető (itt azért rögtön nem értem, hogy a hullámosodás, ami nagyjából épp az egyenetlen hőeloszlás "megjelenése" a hőtágulási tényező függvényében, miért nem téma egyáltalán a hőállónak nevezettnél...)


Á, sok kérdésem lenne, biztos lesz nélkülük is, aki helyretegye ezt (sőt, talán főleg úgy!:)


2013. aug. 12. 12:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Áh, bocs a sántaságért, néhány mm-ben gondolkodunk, nem kell ötvenkilós tömb :)
2013. aug. 12. 12:31
 2/4 fúróferkó ***** válasza:

Nyilván deformálódik a hőtől,hisz nem minden négyzetcentije kap pontosan egyenlő hőbevitelt.Az ellenkező oldalról viszont ellenkező előjelű hűtést kap.

1 mm Rm.lemezből felhajtott szélű tepsit csináltam.170-200 foknál görbül,"csattog"

2013. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem csak ez,minden lemez deformálódik hő hatására .Főleg akkor,ha ezt nyilt lángtól kapja .
2013. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nincs olyan vas alapú (de nemcsak vas)fémlemez, amely ne deformálódna, kivéve ha minden négyzetcentimétere ugyanolyan hőmérsékletű.

A hőálló sem azért hőálló, hogy ne deformálódjon, hanem hogy hosszú távon bírja a magas hőmérsékletet, ne égjen el, fogyjon el rövid idő alatt, pl. tűztér.

2013. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!