Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az erdei köbméter 1mx1mx1,7m...

Az erdei köbméter 1mx1mx1,7m rönkfából. Ez állítólag megközelítőleg 1 m3 tömör fa. Hogyan tudom kiszámolni, hogy hány darab és milyen átmérőjű farönkből álljon a sarang, hogy a fenti összefüggés igaz legyen?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Ehhez talán minden darabot ki kellene számolnod .

Végül is a 0.7 m3 a fák közötti hézagot jelenti.

Fűrészelt faárunál már nincs ilyen,ott az azonos fákat

lehet egymás mellé passzitani .

2013. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az a vicces ebben a számban, hogy mindegy, hogy mekkorák a rönkök. Úgyhogy inkább fogadd el, hogy a fenti összefüggés igaz. Ugyanis ez számol a fa görbeségével is, hogy nem pontosan illeszkednek, valamint hogy változó az átmérőjük is.
2013. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket. Próbáltam matematikával kiszámolni a hiányzó számokat, de nem sikerült. Legalábbis m2 szinten biztosan nincs ilyen, túl sok a 70 %-os kiesés. Köbméter esetén csak akkor tudom elképzelni, ha valóban nagyon girbe-gurba rönkökből áll a fakupac.
2013. febr. 27. 21:49
 4/4 anonim ***** válasza:

én is így voltam, de a lényeg, hogy neked jó irányban történik a "tévedés".


ilyen viszont a gyakorlatban úgy sincs, ezért kell elfogadni ezt egy valóságos jó becslésnek...

2013. febr. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!