Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ha napbojlert teszek a tetőre,...

Ha napbojlert teszek a tetőre, köthetem rá direkt a vezetékes hideg vizetb, majd azt a benti bojlerre?

Figyelt kérdés

Egy régi bojler belső tartály részét festettem feketére, azt tenném ki a tetőre. A bemenő ágon menne a hideg vezetékes víz, a kijövő - nap által - melegített vizet pedig direkt a benti bojler bemenő ágára tenném. Lehet ebből gond? Mert úgy gondolom ha nincs elég meleg víz kintről, akkor majd úgyis melegíti a belső bojler mint eddig is.

Megspórolnám a hőcserélőt, mert arra nem telik...



2013. aug. 23. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvileg működik, de télire -gondolom- leszereled.
2013. aug. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csöveket szoktak kirakni ilyen célra, azokkal sokkal jobban melegedne a víz.
2013. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze, télire leereszteném a rendszert hogy ne fagyjon be...
2013. aug. 23. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Ahogyan írta előttem már a válaszadó, csöves berendezést szoktak felrakni. Az átfolyásos rendszer nagyobb hatásfokkal bír mint egy bojler jellegű inkább hőtárolós egység.
2013. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!