Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy kell füstölőt csinálni?...

Hogy kell füstölőt csinálni? Sonkához, szalonnához?

Figyelt kérdés

Szeretnék ötleteket hideg füstölő készítésére. Téglából az udvarra csinálnánk. Tervrajz és részletes leírás jól jönne.

Youtubon találtam hordóból, de téglából jobb lenne.



2013. ápr. 1. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az enyém is hordóból van,és nagyon jó megoldás .

De mi az,hogy hideg füstölő.

2013. ápr. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minek ehez tervrajz?Csinálsz egy 1x1 es alapot felhúzol rá egy 2 méteres építményt lefeded egy vaslemezzel hogy a füst azért tudjon távozni.A tűzteret mellé építed és egy csövön vezeted be a füstöt. De ha privátba küldesz egy címet küldök az enyémről egy képet.
2013. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 es ként már irtam hogy nekem is .

2 db 200 l es víztároló volt ,de kilyukadt

Az egyiket ketté vágtam a középső peremnél ,így egymás

passzol, egymásra összerakható .A felső rést 4 helyen

bevágtam szembe egymással,ide kerültek a tartó rúdak ,

16 os kör acél . Alul kivágtam egy kályha csőnek a bevezető nyilást. Meg még egy nagyobbat is ,ha leesne

valamelyik ,benyulok és kiveszem .Van egy 50x50 es vaslemezből készült tűzterem.Egyik oldalon egy kis ajtó

(tea tüzhelyről) ,szembe vele meg a a kályhacső csatlakozó

A hordókat csak kb 30 cm e rakom fel téglákra . A tüzelő

hely a földön van .Egy 80 cm res kályha cső köti össze a kettőt .A kályha cső a hordó közepéig érjen be .

A tűztér aljára lyukakat is fúrtam .Az égés,húzat szabályzás az ajtó kinyításával történik .

A hordó tetejére egy lemezt kell tenni,elég az a rés ami adódik .Elcsodálkozol mennyi füstölni valót lehet ide berakni .Amikor meg akarod nézni,milyen állapotban van

a berakott hús ,csak lehúzod a füst csövet,és lehet nézni

annélkül hogy füstölődnél .Amikor nem kell,félre lehet rakni .Ez a beruházás szinte semmibe kerül .

2013. ápr. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!