Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Zárt rendszerű központi...

Zárt rendszerű központi fűtéshez Lemez avagy öntöttvas kazánt vegyek? ÉS MIÉRT!

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Az öntött vas jobban tarja a hőt,és tartósabb is .
2013. aug. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Állítólag a lemezzel sincs semmi baj sokak szerint nagyon jó,de én nem pár évre terveztem a fűtés ha már kiadok érte nem kevés pénzt....így nem volt kérdés,hogy szigetelt öntöttvas kazán! Ami a fűtést illeti nem sajnáltuk semmire a pénzt és teljesen elégedett vagyok (habár a puffer felesleges pénzkidobásnak tartottam egészen az első fűtési szezonig)

Amit viszont sajnálok,hogy a faelgázosítók még elég durva árba vannak pedig szívem szerint azt választottam volna,de jelenleg nagyon el vannak még szállva az árakkal.

2013. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor neked bevált a puffer?az külön mennyi volt?
2013. aug. 26. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Én csak dicsérni tudom a puffer :))) 230ezer körül volt, 1 hőcserélős 1000l szigeteléssel. A kazán és a puffer közé laddomat lett berakva mert keverőszelep mindenképpen kell ha az ember nem akar agyvérzést kapni és hosszú órákig kínlódni mire a kazán és a tartályba lévő víz egy legalább 60 fokot elér + nálunk jön megy az áram főleg télen 5-10 percekre így mindent az egybe megoldással lett ez beépítve és durván 90000 ft volt.Hiába van 2 biztonsági szelep is a rendszerre építve engem megnyugtat az a tudat ha éjszaka megpakoljuk a kazánt lefekszünk aludni és elmegy az áram akkor ugye ha semmi táp nincs a keringetőn akkor az áram nélkül nem megy,de a laddomat cirkuláltatja ilyen esetbe is a vizet a puffer és a kazán között és azért a pufferbe nem pillanatok alatt megy fel fullra a hőfok és így nekem megnyugtatóbb.Mondjuk én szeretek mindent bebiztosítani így egy kályha is van a házba ha esetleg valamilyen okból huzamosabb ideig nem lenne áram se fagyjon be a fenekünk (úgy ahogy most télen jártak jó páran ha jól emlékszem a keleti részen és a tv-be is mutogatták).
2013. aug. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!