Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kerítésnek drótfonat, vagy...

Kerítésnek drótfonat, vagy ponthegesztett háló? Melyik miért?

Figyelt kérdés
Milyet érdemes telepíteni? A régi betonoszlopok jó állapotban vannak, csak a drótot kell kicserélnem. Vastagabb ponthegesztett háló esetén elhagyható a vezérdrót?
2013. szept. 3. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
El. A ponthegesztett hálónak van tartása, nem nyeklik-nyaklik, így vezérdrót sem kell hozzá. Merevítő-egységet szoktak helyette beépíteni, de ez sem kötelező. Masszívabb maga a kerítés is, és tartósabb is. Ennek megfelelően az ára is lényegesen több (akár többszöröse is) mint a sima kerítéshálónak, drótfonatnak. Nézz utána áraknak, és hogy neked megéri-e (számodra szükséges-e) a ponthegesztett verzió.
2013. szept. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A ponthegesztett változattal szimpatizálok magam is, éppen ezért mert nem nyeklik-nyaklik.
2013. szept. 3. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy erősebb drótfonat sem nyikli-nyaklik és a horganyzott nem rozsdásodik évekig. A gagyeszok persze igen. Azonban a ponthegesztett gyakran elenged már a leszállításkor is és eddig csak szín vasból láttam ami fél év múlva vagy csupa rozsda vagy pont a hegesztésnél nem kenik be rendesen és ott enged el a rozsdától. Figyelj a festésnél és akkor jó lesz sokáig.
2013. szept. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt mondod a drótfonatra, hogy a nem gagyi az nem nyeklik-nyaklik. Igazad is van, minőségi termék esetén, megfelelő felszerelési móddal. De akkor nem értem, hogy miért a gagyi, kezeletlen, vacakul ponthegesztett ráccsal hasonlítod össze... A hegesztés nem enged el normálisabb ponthegesztett terméknél, a felületkezelt (pl. horganyzott) ugyanúgy nem rozsdásodik, és mivel több anyagot tartalmaz, ezért várhatóan stabilabb, masszívabb ellenállóbb és tartósabb is, mint a drótfonat (és így is szokott lenni).


Valószínűleg nem azért kerül 3x-5x annyiba, mert szarabb...

2013. szept. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor most ott tartunk, ha jól veszem ki, hogy a jobb minőségű mindegyikből jó, a silányabb mindegyikből vacak :)
2013. szept. 4. 08:07
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy a legdrágább drótfonat is olcsóbb mint a ponthegesztett legolcsóbb háló h négyzetméterre vetítjük. Vagyis igaza van a másiknak, ahhoz, hogy a ponthegesztett jó minőségű legyen, az bizony 4-5x-ös ár, tartósságra meg ugyanaz festés nélkül.
2013. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A betonoszlopok milyen osztásközzel vannak?
2013. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
2m az osztásköz
2013. szept. 4. 14:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi a késői válaszért, én kérdeztem az osztásközt! 2m az rendben van pont hegesztett hálót is választhatod. Azért kérdeztem mert ha túl nagy az oszloptávolság akkor eléggé be tudja lengetni a szél.
2013. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!